Deschamps ma zamiar wystawić przeciwko USA optymalny skład. Ma jednak trzy wątpliwości. Czy Paul Pogba go przekona i okaże się bardziej przydatny od kolegi klubowego Roberta Lewandowskiego, Corentina Tolisso? Czy Benjamin Mendy na lewej obronie jest w stanie wytrzymać cały mecz? I czy Olivier Giroud, czwarty w historii, z 31 trafieniami, strzelec dla Francji, wykaże swoją wyższość nad Ousmane Dembele?

 

To są jednak kłopoty… bogactwa. Popularny DD nie powinien mieć kłopotów z zestawieniem składu, bo kadra Francji to wielkie bogactwo. Jak już informowaliśmy na polsatsport.pl, kadrę Francji oszacowano niedawno na 1,08 miliarda euro. Jest również drugą co do średniej wieku reprezentacji (26 lat). Tylko Nigeria ma młodszy skład (25,9).

 

Wszystko zweryfikuje boisko, jednak cel Francji to minimum półfinał. Prezydent Francji Emmanuel Macron, kiedy odwiedził niedawno Trójkolorowych w Clarefontaine, gdzie spędził cztery godziny, powiedział podczas obiadu z Les Bleus, że "udana impreza to impreza wygrana, przydałaby się druga gwiazdka na koszulkach".

 

Optymizm prezydenta udzielił się również francuskiej opinii publicznej, bo w sondażu przeprowadzonym dla BFM TV przez firmę CSA Research, aż jedna trzecia widzi Trójkolorowych na najwyższym stopniu podium. Według sondażu, ani Niemcy (15% głosów), ani Brazylia (10%), ani budząca duży respekt Hiszpania (7%), nie są w stanie zagrozić Trójkolorowym (29% głosów) w drodze po tytuł.

 

Wśród kibiców, których aż 17 500 wybiera się do Rosji, panuje jeszcze większy optymizm, bo aż 31% widzi swoich ulubieńców na najwyższym stopniu podium.

 

W sondażu pytano również o ogólne zaufanie do Niebieskich. Az 57% wyraziło się pozytywnie, zdecydowanie więcej niż przed Euro 2016 (42%). 51% wyraziło zaufanie do Deschampsa. Wśród piłkarzy największą sympatią cieszyli się Antoine Griezmanna i Kylian Mbappe.

 

Czy te optymistyczne cyfry się sprawdzą, w jakim nastroju będą sympatycy Trójkolorowych okaże się 15 lipca.

 

Transmisja meczu Francja - USA w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:55.