Trener Chorwatów: Senegal bardzo dobrze gra z kontry

Piłka nożna

Trener chorwackich piłkarzy Zlatko Dalic pochwalił Senegal za grę z kontry. Afrykański zespół to pierwszy rywal Polaków w mistrzostwach świata. Dalic przyznał się także do błędu, jakim było rozegranie meczu towarzyskiego o godzinie 18.00.

W piątek w Osijeku Senegal prowadził po bramce Ismaila Sarra (48), ale później gole zdobywali tylko gospodarze: Ivan Perisic (63) i Andrej Kramaric (78).

 

"Senegal jest drużyną bardzo podobną do naszego grupowego przeciwnika na mundialu - Nigerii. Mają kilka bardzo szybkich zawodników, potrafiących sprawić wiele problemów. Wyróżnia ich dynamika w rozpoczynaniu akcji, bardzo dobrze zagrali z kontry. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy mieliśmy spore kłopoty, Senegalczycy stworzyli trzy okazje bramkowe" - stwierdził Dalic, cytowany przez miejscowe media.

 

Sparing Chorwacji z Senegalem odbył się w trudnych warunkach, było bardzo gorąco. "Mój błąd polegał na tym, że zdecydowałem się zagrać o godzinie 18.00. To za wcześnie. Pogoda była straszna. W drugiej połowie warunki pogodowe uległy poprawie i było nam nieco lżej. Przy okazji, dziękuję kibicom za wsparcie" - dodał szkoleniowiec, który za grę chwalił m.in. rezerwowego Kramarica.

 

Senegal będzie pierwszym przeciwnikiem Polski na rosyjskim mundialu - zespoły zmierzą się 19 czerwca w Moskwie. W grupie H rywalizować będą także Japonia i Kolumbia.

 

Z kolei Chorwacja trafiła do grupy D, w której zagra z: Argentyną, Islandią oraz Nigerią.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze