MŚ 2018: Tylko remis Francji w meczu towarzyskim z USA

Reprezentacja Francji długo goniła wynik i ostatecznie zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi 1:1 w Lyonie. Po fatalnym błędzie Djibrila Sidibe wynik otworzył Julian Green, a w drugiej połowie odpowiedział Kylian Mbappe.

Francuzi, jako jeden z faworytów do końcowego triumfu na MŚ 2018 w Rosji miał zachwycić w kolejnym meczu towarzyskim. Rywalem Trójkolorowych w Lyonie był zespół Stanów Zjednoczonych, który jest jednym z większych nieobecnych mundialu.

Trójkolorowi desygnowali do gry swój galowy garnitur, a kibice nastawiali się na pokaz strzelecki gwiazd. Musięli się jednak zawieść, bowiem bogato obsadzona ofensywa Didiera Deschampsa zawiodła. Aż 18 oddanych przez gospodarzy strzałów nie przyniosło przewagi, a to goście byli bliżej zwycięstwa.

Tuż przed zmianą stron fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Djibril Sidibe, który oddał piłkę Julianowi Greenowi. Były zawodnik Bayernu huknął nie do obrony z niemożliwego kąta, pokonując Hugo Llorisa. Później swoich sił próbowali Antoine Griezmann czy Olivier Giroud, jednak francuska ofensywa była tego dnia wybitnie nieskuteczna.

Wyrównać udało się dopiero w 80. minucie, gdy fantastyczne podanie z prawego skrzydła autorstwa Benjamina Pavarda ze stoickim spokojem do siatki wpakował Kylian Mbappe.

Francja - USA 1:1 (0:1)

Bramki: Mbappe 80' - Green 44'

Francja: Lloris - Sidibe, Varane, Umtiti, Mendy (66' Hernandez) - Kante, Pogba, Matuidi (58' Tolisso) - Griezmann (70' Fekir), Mbappe (86' Lemar), Giroud (58' Dembele)

USA: Steffen - Moore (74' Yedlin), Carter-Vickers, Miazga (59' Palmer-Brown) - Parker, Robinson (82' Villafana), Trapp, Adams, McKennie - Green (70' Corona), Wood (74' Sargent)