Polska pokonała Turcję 22:0 w meczu bokserskim

Sporty walki
Polska pokonała Turcję 22:0 w meczu bokserskim
fot. PAP

Reprezentacja polskich pięściarzy rozgromiła Turcję 22:0 w towarzyskim meczu w Kielcach. - Trafiliśmy z formą, wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się ze znakomitej strony - chwalił swoich podopiecznych trener kadry Karol Chabros.

Spotkanie zostało rozegrane w 10 kategoriach, ale kieleccy miłośnicy pięściarstwa zobaczyli 11 pojedynków, bo w kat. średniej (75 kg) odbyły się dwie walki.

 

Turecki zespół przyjechał do Kielc w bardzo mocnym składzie, dlatego Chabros nie krył obaw o końcowy rezultat tej konfrontacji. Ale pojedynek rozgrywany w Hali Legionów stał pod znakiem zdecydowanej dominacji biało-czerwonych, którzy wygrali wszystkie walki.

 

W wadze muszej ciekawy pojedynek stoczyli Maciej Jóźwik z Serdarem Abayem. Walka toczona w szybkim tempie była bardzo wyrównana i obfitowała w liczne wymiany ciosów. Ostatecznie stosunkiem głosów 2:1 zwyciężył Polak.

 

Z bardzo dobrej strony pokazał się także w wadze średniej Adrian Kowal, który nie dał swojemu rywalowi żadnych szans, zasypując go gradem ciosów. Ostatecznie Ahmet Cikot przegrał z polskim pięściarzem przez poddanie w trzeciej rundzie.

 

- Obawiałem się trochę tego pojedynku, bo ostatnio chorowałem. Przystępowałem do walki osłabiony, ale dałem radę. Jestem z siebie zadowolony, bo uważam, że zaprezentowałem się z dobrej strony – powiedział PAP Kowal.

 

Popis boksu dał także w wadze średniej Bartosz Gołębiewski z RUSHH Kielce. Jego rywal, mistrz Turcji Onder Sipal był dwa razy liczony i przegrał przez nokaut w drugiej rundzie. „Udało mi się utrzymać dobrą formę z mistrzostw Polski. Widziałem kilka walk swojego przeciwnika i potrafiłem zneutralizować jego atuty” – powiedział po walce aktualny mistrz kraju.

 

Ostatecznie polscy pięściarze rozgromili Turcję 22:0. Nic więc dziwnego, że po meczu trener kadry biało-czerwonych tryskał humorem.

 

- Byliśmy bardzo dobrze predysponowani i widać, że trafiliśmy z formą. Moi podopieczni zaprezentowali maksimum swoich możliwości, cały asortyment ciosów. Nie będę wyróżniał żadnego zawodnika, bo wszyscy zaprezentowali się ze znakomitej strony - komplementował polskich pięściarzy Chabros.

 

Mecz w Hali Legionów odbył się w ramach projektu Polskiego Związku Bokserskiego „Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego”. W pierwszym tegorocznym spotkaniu Polacy pokonali w kwietniu w Słupsku Szwecję 10:6. We wrześniu rywalami biało-czerwonych będą Serbowie, a pojedynek odbędzie się w Toruniu.

 

Polska – Turcja 22:0
  
  Wyniki poszczególnych walk:
  
  49 kg Jakub Słomiński – Ramazan Ozbuganli – zwycięstwo Słomińskiego przez poddanie rywala w 2. rundzie
  52 kg Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2:1 
  56 kg Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3:0 
  60 kg Adrian Kowal – Ahmet Cikot – zwycięstwo Kowala przez poddanie rywala w 3. rundzie 
  64 kg Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3:0 69 kg Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3:0 
  75 kg Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal wygrana Gołębiewskiego przez nokaut (KO) w 2. rundzie 
     Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3:0 
  81 kg Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3:0 
  91 kg Michał Soczyński – Genckan Yagmur – zwycięstwo Soczyńskiego przez poddanie rywala w 3. rundzie 
  
MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie