Konarski: U Heynena każdy jest ważny. Nie ma podziałów na składy

Siatkówka

Reprezentacja Polski w nocy z soboty na niedzielę pokonała Bułgarię 3:1 i zanotowała już ósme zwycięstwo w Lidze Narodów. O niezwykłej głębi składu Vitala Heynena wypowiedział się Dawid Konarski: "Wszyscy czują się ważni, nie ma tu podziałów na jakieś żelazne składy. Jeszcze przed sezonem podkreślałem, że mamy liczną grupę, ale z wielkim potencjałem" - przyznał atakujący.

Tomasz Swędrowski: Trener Heynen konsekwentnie realizuje swój plan na Ligę Narodów. W każdym meczu inny rozgrywający, w każdym meczu inna konfiguracja.
 
Dawid Konarski: Na mecz z Bułgarią oczekiwałem szczególnie, bo wiedziałem, że zacznę od początku. Cieszy mnie ogół naszej grupy. Mamy ósme zwycięstwo na dziewięć możliwych! W sobotę wygraliśmy spotkanie do zera z młodym Marcinem Komendą na rozegraniu, co niezwykle cieszy. Każdy jest zadowolony, bo czuje się ważny u Heynena, nie ma tu podziałów na jakieś żelazne składy. Kibice także mogą być zadowoleni, bo trener korzysta z aż 21 zawodników.
 
Takiej sytuacji jeszcze nie było, żeby w każdym meczu wychodziła inna szóstka. To jest nowość dla wszystkich. Trenerzy innych drużyn się trochę uśmiechają i zaczynają podkreślać wielki potencjał polskiej drużyny.
 
Przed sezonem również podkreślałem, że mamy liczną grupę, ale ze świetnymi zawodnikami. Na samej pozycji atakującego mamy pięciu dobrych siatkarzy. Na koniec wielki problem będzie miał selekcjoner, który będzie musiał wybrać zaledwie 14-osobową kadrę na mistrzostwa świata.
 
Rozmowa z Dawidem Konarskim po meczu Polska - Bułgaria w załączonym materiale wideo.
Tomasz Swędrowski, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie