Bułgaria pokonana! W Osace nie było mocnych na polskich siatkarzy

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i tylko jeden stracony punkt. Polscy siatkarze efektownie zaprezentowali się na turnieju Ligi Narodów w Osace. W ostatnim spotkaniu wygrali z Bułgarią 3:1.

Turniej w Kraju Kwitnącej Wiśni podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczęli od zwycięstwa 3:2 nad reprezentacją Włoch. W drugim meczu pewnie wygrali z gospodarzami 3:0. Na zakończenie zmagań w Osace zmierzyli się z reprezentacją Bułgarii. Siatkarze prowadzeni przez Płamena Konstantinowa uporali się w trzech setach z Japończykami, jednak w starciu z reprezentacją Italii musieli uznać wyższość rywali – przegrali 1:3.

Bułgarzy od dawna byli niewygodnym rywalem dla biało-czerwonych. Tym razem jednak Polacy pewnie wywalczyli komplet punktów. Heynen postawił tym razem na wyjściowy skład: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lemański, Bartosz BednorzPaweł Zatorski (libero).

Polacy mieli przewagę na przestrzeni premierowej partii (8:5, 16:12), którą spokojnie utrzymali w końcówce (25:21). Drugą partię rozpoczęli nieco słabiej (0:3), ale opanowali sytuację i uzyskali przewagę (16:14). Seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli Bułgarzy (24:26).

W dwóch kolejnych odsłonach inicjatywa należała do drużyny trenera Heynena. W trzeciej uaktywnił się Bartosz Kwolek, jego skuteczne ataki pozwoliły Polakom zbudować przewagę w środkowej części (16:11) i pewnie wygrać 25:18. W czwartej Bułgarzy nawiązali jeszcze walkę po drugiej przerwie (16:15), później jednak to biało-czerwoni nadawali ton grze i spokojnie wygrali 25:19.

Wcześniejsze spotkania Polaków w Osace miały swoich bohaterów. W starciu z Włochami błysnął Artur Szalpuk, w meczu przeciwko gospodarzom dobrze zagrał Bartosz Bednorz. Tym razem dobrze wypadł Bartosz Kwolek, który wywalczył 17 punktów, choć o oczko więcej od niego uzyskał doświadczony Dawid Konarski. W ekipie rywali najlepiej punktował Rozalin Penczew (15).

To był mecz pełen błędów własnych. Siatkarze z Bułgarii popełnili ich aż 38, Polacy – 20. Najbardziej raziły jednak nie pomyłki siatkarzy, lecz te, które nagminnie przytrafiały się w tym spotkaniu arbitrom.

Turniej w Osace zakończy mecz gospodarzy z Włochami. Polacy z Kraju Kwitnącej Wiśni wyjadą z kompletem zwycięstw, zapewne pozostaną na pozycji lidera tabeli. W kolejnych tygodniach zagrają na kolejnych turniejach w Chicago (15–17 czerwca) oraz Melbourne (22–24 czerwca).

Polska – Bułgaria 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19)

Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero) oraz Marcin Komenda, Damian Schulz, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, Łukasz Kaczmarek.
Bułgaria: Swetosław Gocew, Rozalin Penczew, Nikołaj Uczikow, Georgi Saganow, Nikołaj Penczew, Aleks Grozdanow – Petar Karakaszew (libero) oraz Bojan Jordanow, Dimitar Marinkow, Walentin Bratojew, Ilia Petkow, Dobromir Dimitrow.

Relacja zakończona

Polska – Bułgaria 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19) Pomyłka rywala dała Polakom ostatni punkt w tym meczu!

Polska – Bułgaria 2:1, 24:18 Przestrzelona zagrywka Dimitar Marinkowa i piłka meczowa dla Polski!

Polska – Bułgaria 2:1, 22:16 Dawid Konarski - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 2:1, 21:16 Dawid Konarski zaatakował blok-aut.

Polska – Bułgaria 2:1, 19:15 Czas dla trenera Płamena Konstantinowa.

Polska – Bułgaria 2:1, 17:15 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Bułgaria 2:1, 17:15 Rozalin Penczew tym razem posłał piłkę w aut.

Polska – Bułgaria 2:1, 16:15 Rozalin Penczew - as serwisowy (120 km/h).

Polska – Bułgaria 2:1, 16:13 Bojan Jordanow zaserwował w siatkę. Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 2:1, 15:11 Kolejny skuteczny atak Bartosza Kwolka.

Polska – Bułgaria 2:1, 14:10 Bartosz Kwolek po dłoniach blokującego rywala.

Polska – Bułgaria 2:1, 13:9 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Bułgaria 2:1, 12:8 Kolejny blok Piotra Nowakowskiego. Szkoleniowiec Bułgarii poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 2:1, 11:8 Nieporozumienie po stronie rywali po bloku Piotra Nowakowskiego.

Polska – Bułgaria 2:1, 9:7 Nikołaj Penczew skutecznie z drugiej linii.

Polska – Bułgaria 2:1, 8:5 Punktuje Bartosz Kwolek i trzy oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 2:1, 7:4 Piotr Nowakowski - as serwisowy. Piłka po taśmie przewinęła się na stronę rywali.

Polska – Bułgaria 2:1, 5:4 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 2:1, 3:3 Kiwka Fabiana Drzyzgi.

Polska – Bułgaria 2:1, 2:1 Obie ekipy rozpoczęły czwartą partię.

Polska – Bułgaria 2:1 (25:21, 24:26, 25:18) Bartosz Kwolek zakończył trzecią partię!

Polska – Bułgaria 1:1, 24:17 Pomyłka Nikołaja Penczewa i piłka setowa dla Polski.

Polska – Bułgaria 1:1, 22:17 Bojan Jordanow - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 1:1, 22:15 Dotknięcie siatki przez Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:1, 21:15 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Bułgaria 1:1, 20:15 Dotknięcie siatki przez Bułgarów. Pięć punktów przewagi Polaków, a Płamen Konstantinow poprosił o przerwę.

Polska – Bułgaria 1:1, 19:15 Przestrzelona zagrywka Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:1, 17:12 Okres dobrej gry Bartosza Kwolka.

Polska – Bułgaria 1:1, 16:11 Bartosz Kwolek zaatakował po bloku. Pięć oczek różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:1, 14:10 Bartosz Kwolek skończył kontrę Polaków; Płamen Konstantinow poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 1:1, 13:10  Rozalin Penczew zaatakował w aut.

Polska – Bułgaria 1:1, 9:7 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Bułgaria 1:1, 8:7 Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:1, 7:6 Bartłomiej Lemański z przechodzącej piłki.

Polska – Bułgaria 1:1, 4:5 Skutecznie Nikołaj Penczew.

Polska – Bułgaria 1:1, 3:2 Przestrzelony atak Rozalina Penczewa.

Polska – Bułgaria 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

Polska – Bułgaria 1:1 (25:21, 24:26) Łukasz Kaczmarek zablokowany i koniec seta!

Polska – Bułgaria 1:0, 24:24 Gramy na przewagi!

Polska – Bułgaria 1:0, 23:24 Skuteczny blok Polaków. Czas dla trenera reprezentacji Bułgarii.

Polska – Bułgaria 1:0, 22:24 Artur Szalpuk zaatakował bez bloku. Piłka setowa dla Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:0, 21:22 Skuteczny blok Piotra Nowakowskiego. Płamen Konstantinow wziął czas.

Polska – Bułgaria 1:0, 19:21 Znów skutecznie Rozalin Penczew.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:19 Nikołaj Penczew skończył długą wymianę. Vital Heynen wziął drugi czas.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:18 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:17 Skuteczna kontra Bułgarów.

Polska – Bułgaria 1:0, 17:15 Bartłomiej Lemański przełamał blok rywali.

Polska – Bułgaria 1:0, 16:14 Dwa oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:0, 15:14 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Bułgaria 1:0, 14:14 Efektowna kiwka Fabiana Drzyzgi.

Polska – Bułgaria 1:0, 13:12 Dawid Konarski skończył kontrę Polaków.

Polska – Bułgaria 1:0, 12:11 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

Tajemnice szatni reprezentacji Polski siatkarzy wyszły na jaw!

Takie obrazki nieczęsto wychodzą na światło dzienne. Reprezentacyjna szatnia ma swoje tajemnice, niedostępne dla dziennikarzy i kibiców. Trener kadry siatkarzy Vital Heynen zrobił jednak wyjątek i pozwolił sfilmować odprawę przed meczem Polaków z Japonią.

Polska – Bułgaria 1:0, 10:9 Dawid Konarski tym razem skutecznie w bloku.

Polska – Bułgaria 1:0, 9:9 Dobra akcja Polaków, zakończona skutecznym atakiem Dawida Konarskiego.

Polska – Bułgaria 1:0, 8:9 Bartłomiej Lemański ze środka.

Polska – Bułgaria 1:0, 6:8 Dwa oczka zaliczki Bułgarów na pierwszej przerwie.

Polska – Bułgaria 1:0, 5:7 Skuteczny atak Rozalina Penczewa.

Polska – Bułgaria 1:0, 3:3 Polacy szybko odrobili straty. Wyrównanie po skutecznym ataku Bartosza Bednorza.

Polska – Bułgaria 1:0, 2:3 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Bułgaria 1:0, 0:3 Nikołaj Penczew - as serwisowy (113 km/h).

Polska – Bułgaria 1:0, 0:2 Rozpoczął się drugi set.

Polska – Bułgaria 1:0 (25:21) Pierwszy set dla Polaków.

Polska – Bułgaria 0:0, 24:20 Fabian Drzyzga - as serwisowy! Pogubili się Bułgarzy na przyjęciu. Piłka setowa dla Polski i czas dla trenera rywali.

Polska – Bułgaria 0:0, 23:20 Skuteczny atak Bartosza Kwolka.

Polska – Bułgaria 0:0, 22:19 Rozalin Penczew przestrzelił zagrywkę.

Polska – Bułgaria 0:0, 20:17 Aleks Grozdanow zaserwował w środek siatki.

Polska – Bułgaria 0:0, 19:16 Bartłomiej Lemański z krótkiej.

Polska – Bułgaria 0:0, 18:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Bułgaria 0:0, 16:14 Swietosław Gocew - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 0:0, 16:12 Dawid Konarski skutecznie zakończył kontrę biało-czerwonych. Cztery oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Bułgaria 0:0, 15:12 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Bułgaria 0:0, 14:12 Tym razem Rozalin Penczew przestrzelił zagrywkę.

Polska – Bułgaria 0:0, 13:11 Nikołaj Uczikow zaserwował w siatkę.

Polska – Bułgaria 0:0, 11:9 Rozalin Penczew przedarł się przez polski blok.

Polska – Bułgaria 0:0, 11:8 Pojedynczy blok Piotra Nowakowskiego. Czas dla trenera Bułgarów.

Polska – Bułgaria 0:0, 9:7 Skuteczny atak Bartosza Kwolka.

Polska – Bułgaria 0:0, 8:6 Nikołaj Uczikow skutecznie po przerwie.

Polska – Bułgaria 0:0, 8:5 Trzy oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Bułgaria 0:0, 5:5 Nikołaj Penczew trafił w narożnik boiska. Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Bułgaria 0:0, 4:4 Bartosz Bednorz zaatakował w taśmę.

Polska – Bułgaria 0:0, 4:2 Dawid Konarski zaatakował po bloku.

Polska – Bułgaria 0:0, 2:1 Rozpoczynamy trzecie spotkanie reprezentacji Polski na turnieju w Osace.

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lemański, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero).
Bułgaria: Svetoslav Gotsev, Rozalin Penchev, Nikolay Uchikov, Georgi Seganov, Nikolay Penchev,  Aleks Grozdanov – Petar Karakashev (libero).

Spotkanie Polska – Bułgaria poprowadzi duet arbitrów: Hamid Mohamed Ahmed Mohamed Alrousi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) oraz Khaled Al-Zughaibi (Arabia Saudyjska).

Wyjściowy skład na spotkanie z Włochami (3:2) prezentował się następująco: Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek Paweł Zatorski (libero).

Mecz z Japonią (3:0) Polacy rozpoczęli w składzie: Piotr Nowakowski, Marcin Komenda, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz BednorzPaweł Zatorski (libero).

Jakich zmian trener Vital Heynen dokona w starciu z Bułgarami?

Co jedzą polscy siatkarze w Japonii? (WIDEO)

Nasi reprezentanci nie zapominają jak ważne w życiu sportowca jest odpowiednie odżywianie. Zobaczcie co Biało-Czerwoni jedzą w Japonii, wszak "to tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem". Polscy siatkarze gładko wygrali z Japończykami 3:0 w ósmym meczu Ligi Narodów i zapisali tym samym na swoim koncie siódme zwycięstwo w tych rozgrywkach.

W drugim rozprawili się w trzech partiach z gospodarzami:

W pierwszym meczu turnieju w Osace Polacy wygrali po tie-breaku z reprezentacją Włoch:

Turniej Ligi Narodów (8–10 czerwca, Osaka):

2018-06-08: Włochy – Polska 2:3 (17:25, 25:21, 17:25, 31:29, 10:15)
2018-06-08: Japonia – Bułgaria 0:3 (14:25, 21:25, 27:29)

2018-06-09: Włochy – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)
2018-06-09: Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

2018-06-10: Bułgaria – Polska (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-10: Japonia – Włochy (niedziela, godzina 7.30; transmisja – Polsat Sport).

Liga Narodów: Polska - Bułgaria. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Podopieczni Vitala Heynena na zakończenie turnieju Ligi Narodów w Osace zagrają z reprezentacją Bułgarii. Czy odniosą trzecie zwycięstwo? Transmisja meczu Polska - Bułgaria w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport i Super Polsacie. Biało-Czerwoni wrócili na zwycięską ścieżkę w Osace. W pierwszym meczu pokonali Włochy 3:2, natomiast w kolejnym gładko rozprawili się z Japonią 3:0.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska – Bułgaria. Początek spotkania o godzinie 4.00.