ME w kajakarstwie: Piąte miejsce Kamińskiego na 5000 m

Mateusz Kamiński zajął piąte miejsce w mistrzostwach Europy w kajakarstwie w konkurencji C1 na 5000 m. Zwyciężył Niemiec Sebastian Brendel - 22.51,010. Polak był od niego wolniejszy o 39,700 s.

W C1 kobiet na 5000 m Magda Stanny uplasowała się na siódmej pozycji, zwyciężyła Białorusinka Volha Klimawa w czasie 25.58,260. Stanny przepłynęła dystans o 2.35,750 wolniej.

W K1 kobiet na 5000 m zwyciężyła Węgierka Tamara Takacs w czasie 22.58,560, Edyta Dzieniszewska została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji tracąc do triumfatorki 1.12,510.

W K1 mężczyzn na dystansie 5000 m startował Norbert Kuczyński i zajął 18. miejsce. Tytuł wywalczył Niemiec Max Hoff z czasem 20.27,960. Polak stracił do niego 2.01,410.

W niedzielę Marta Walczykiewicz zdobyła złoty medal w konkurencji K1 na 200 m. W Belgradzie powtórzyła sukces sprzed pięciu lat z Portugalii. Ostatniego dnia imprezy Polacy pięciokrotnie stawali na podium; pozostały dorobek to srebrny i trzy brązowe krążki.