MŚ 2018: Murale gwiazd w wielkich miastach USA

Piłka nożna
MŚ 2018: Murale gwiazd w wielkich miastach USA
fot. PAP

Choć Amerykanie nie zakwalifikowali się do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, to interesują się mundialem. Świadczą o tym m. in. trzy ogromne, kolorowe murale Brazylijczyka Neymara, Francuza Paula Pogby i Egipcjanina Mohameda Salaha na budynkach słynnych miast w USA.

Portret Neymara ozdabia jeden z wielkopłaszczyznowych budynków w centrum Miami, mieście gdzie żyje największa liczba Brazylijczyków w USA (na Florydzie mieszka też najwięcej Latynosów), podobizna Pogby powstała w Nowym Orleanie (założyli go francuscy osadnicy w 1718 r.), a Salaha w Nowym Jorku na Times Square - poinformowała gazeta "Miami Herald".

 

Wszystkie murale przedstawiające słynnych piłkarzy, którzy mogą być gwiazdami mundialu, namalował artysta z Nowego Orleanu Brandan Odums. Będą znajdować się na budynkach do końca trwania rywalizacji w Rosji (14 czerwca - 15 lipca).

 

Amerykanie według FIFA stanowią największą grupę kibiców zagranicznych, którzy kupili bilety na MŚ. Według informacji z początku czerwca nabyli 86,7 tys. kart wstępu.

 

 

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze