Do mundialu zostało już tylko kilka dni. Od czwartku w Rosji rozpocznie się największe święto futbolu, w którym uczestniczyć będą 32 ekipy. Wśród nich znajdziemy kilku piłkarzy, którzy wiedzą jak zbudować masę mięśniową. W pierwszej dziesiątce najcięższych zawodników mistrzostw świata każdy waży powyżej 95 kilogramów.

 

Co ciekawe w zestawieniu znalazł się kapitan reprezentacji Anglii, Harry Kane, który na wagę wnosi aż 98 kilogramów. Sprawia to, że jest on jednym z najcięższych piłkarzy mistrzostw. To dość zaskakujące, bo gdy popatrzy się na grającego na co dzień w Tottenhamie napastnika to trudno jest zauważyć aż tak dużą masę. Kane znany jest dodatkowo ze swojej szybkości. Informacje o wadze Anglika oraz innych 735 piłkarzy grających na mundialu FIFA otrzymała w pismach z oficjalnymi kadrami na turniej.

 

Wyżej od Kane'a są jedynie Jannik Vestergaard z Danii oraz rekordzista tej klasyfikacji Roman Torres z Panamy ważący aż 99 kg. Najcięższy w reprezentacji Polski jest Wojciech Szczęsny, który jest lżejszy od lidera tego zestawienia o 15 kg. Co ciekawe najlżejsza trójka mistrzostw to Takashi Inui z Japonii, Javier Aquino z Meksyku oraz Mbark Boussoufa reprezentujący Maroko. Każdy z nich waży zaledwie 59 kg.

 

Lista 10 najcięższych piłkarzy na mundialu:

 

Roman Torres (Panama) - 99 kg

Jannik Vestergaard (Dania) - 98 kg

Harry Kane (Anglia) - 98 kg

Harry Maguire (Anglia) - 98 kg

Abdullah Al-Muaiouf (Arabia Saudyjska) - 98 kg

Kim Shinwook (Korea Południowa) - 97 kg

Lovre Kalinic (Chorwacja) - 96 kg

Jack Butland (Anglia) - 96 kg

Yerry Mina (Kolumbia) - 95 kg

Ahmed Hegazy (Egipt) - 95 kg