Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże – Car Gwarant Start. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże – Car Gwarant Start. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po emocjach związanych ze Speedway of Nations we Wrocławiu czas na wznowienie rozgrywek ligowych. W 8. kolejce Nice 1 ligi bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Gdańsku, gdzie miejscowy Zdunek Wybrzeże podejmie Car Gwarant Start Gniezno. Gospodarze muszą koniecznie wygrać to spotkanie, aby wciąż liczyć się w walce o awans do fazy play-off. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport od 14:30.

W niedzielę zostanie zainaugurowana runda rewanżowa, a to oznacza przyznawanie drużynom punktów bonusowych za lepszy bilans w dwumeczu. W przypadku rywalizacji Zdunek Wybrzeża z Car Gwarant Startem gospodarze muszą odrobić zaledwie dwa oczka, ponieważ w pierwszej stolicy Polski przegrali 44:46. Na papierze faworytami są żużlowcy z Trójmiasta, którzy czują presję związaną ze zwycięstwem. Gdańszczanie już dwukrotnie w tym sezonie przegrali na własnym torze. Najpierw lepszy okazał się Speed Car Motor Lublin, a kilka tygodni temu Lokomotiv Daugavpils. Z tego powodu z funkcji menadżera zrezygnował Lech Kędziora, a jego miejsce zajął Mirosław Berliński.

W składzie gospodarzy tradycyjnie można zauważyć nazwiska trzech Duńczyków, którzy są motorem napędowym Wybrzeża w tym sezonie. Języczkiem u wagi będzie z pewnością postać młodziutkiego Karola Żupińskiego, który zadebiutuje w rozgrywkach ligowych, a o którym mówi się, że jest wielkim talentem.

Gnieźnianie postarają się zmazać plamę po ostatnim meczu wyjazdowym, w którym bardzo wysoko przegrali w Rybniku. O ile beniaminek Nice 1 ligi spisuje się bez zarzutów na własnym torze, o tyle w delegacjach ekipa Rafaela Wojciechowskiego zdecydowanie traci na wartości. Być może uda im się przełamać niemoc właśnie w Gdańsku. Start to wicelider tabeli, który posiada sześć punktów więcej od swoich najbliższych rywali. Jest to zatem bardzo ważne starcie w kontekście walki o awans do fazy play-off. Aby sprawić niespodziankę kibice gości muszą liczyć na dobry występ m.in. Mirosława Jabłońskiego, który pojedzie w parze z Kimem Nilssonem. Dla Szweda będzie to pierwszy występ na polskich torach w tym sezonie. Kolejny mecz do udanych będzie chciał zaliczyć Adrian Gała. Jeżeli do tej trójki dokooptują pozostali zawodnicy, wówczas przyjezdni nie są na straconej pozycji.

Wybrzeże zdaje sobie sprawę z rangi tego spotkania, natomiast Start może po tej kolejce praktycznie wyeliminować ich z walki o czołowe lokaty. Czy gospodarze staną na wysokości zadania? A może dojdzie do sporej sensacji? Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport od 14:30.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Michał Szczepaniak
10. Oskar Fajfer
11. Mikkel Bech
12. Anders Thomsen
13. Mikkel Michelsen
14. Karol Żupiński
15.

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Jurica Pavlic
3. Mirosław Jabłoński
4. Kim Nilsson
5. Adrian Gała
6. Norbert Krakowiak
7.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze