Liga Narodów siatkarek: Turniej w Wałbrzychu – terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: Turniej w Wałbrzychu – terminarz i plan transmisji
fot. PAP

Przed polskimi siatkarkami już ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. W Wałbrzychu (12-14 czerwca) podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Dominikaną, Japonią i Rosją. Kiedy grają Polki? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Wałbrzychu.

Reprezentacja Polski rozgrywa swój pierwszy sezon po powrocie do elity w rozgrywkach Ligi Narodów, które zastąpiły Ligę Światową. Biało-Czerwone są jedną z drużyn pretendujących, podobnie jak Argentyna, Dominikana i Belgia. Zgodnie z regulaminem najsłabsza spośród wyżej wymienionych opuści rozgrywki. Wiadomo, że nie będą to Polki, bowiem zapewniły sobie utrzymanie po zwycięstwie z Niemkami. W następnym sezonie w stawce najprawdopodobniej zabraknie zamykających stawkę Argentynek.

W ostatnim turnieju w Bydgoszczy Biało-Czerwone zaprezentowały się znakomicie wygrywając wszystkie trzy spotkania z Argentyną (3:0), Niemcami (3:1) i Belgią (3:1). Turniej w Wałbrzychu zapowiada się nieco trudniej, bowiem ich rywalkami będą Dominikanki, Japonki, które sąsiadują z Polską w tabeli i Rosjanki wyprzedzające naszą reprezentację o jedną lokatę.

Trener Nawrocki od początku rozgrywek nie wprowadzał zbyt wielu zmian kadrowych. - W tej chwili nie ma szans mówić o tym, że damy komuś pograć. Na to przyjdzie jeszcze czas. Mamy wiele spotkań towarzyskich. Kontakt ze ścisłą czołówką chcę poświęcić na to, by ta drużyna okrzepła - powiedział szkoleniowiec reprezentacji.

Czy Polki ponownie udowodnią swoją wysoką formę i przed zakończeniem fazy zasadniczej zdołają jeszcze poprawić swój rezultat awansując w tabeli Ligi Narodów?

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Wałbrzychu (12-14 czerwca):

2018-06-12 Rosja - Dominikana (wtorek, godz. 17.20, transmisja - Polsat Sport)
2018-06-12 Polska - Japonia (wtorek, godz. 20.20, transmisja - Polsat Sport)

2018-06-13 Dominikana - Japonia (środa, godz. 17.20, transmisja - Polsat Sport)
2018-06-13 Polska - Rosja (środa, 20.20, transmisja - Polsat Sport)

2018-06-14 Rosja - Japonia (czwartek, godz. 17.20, transmisja - Polsat Sport)
2018-06-14 Polska - Dominikana (czwartek, godz. 20.20, transmisja - Polsat Sport)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze