MŚ 2018: Chorwaci przygotowali ogromną flagę

Piłka nożna
MŚ 2018: Chorwaci przygotowali ogromną flagę
fot. PAP

Chorwaccy kibice przygotowali ogromną flagę swojego kraju, którą zabiorą na piłkarskie mistrzostwa świata do Rosji. Jej długość wynosi 69 metrów, szerokość 10,5 m i ma łączną powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych.

- Planujemy pokazać ją na każdym meczu naszej reprezentacji, w każdym mieście i w każdej strefie dla fanów. Mam nadzieję, że tak będzie do finałów - powiedział cytowany na łamach miejscowych mediów Dado Cor, jeden z sympatyków chorwackiej drużyny.

 

Pierwszą flagę, choć nie tak pokaźnych rozmiarów, kibice z Chorwacji uszyli na mistrzostwa Europy w 2004 roku w Portugalii. Później szykowali kolejne i zabierali je do Niemiec, Austrii, Polski, Brazylii i Francji, gdzie odbywały się MŚ i ME.

 

"Przygotujemy jeszcze większą chorwacką flagę i pokażemy ją na mundialu w Katarze, a także innych turniejach w Europie i na całym świecie" - dodał Zvjezdan Gasparovic.

 

W fazie grupowej MŚ 2018 Chorwacja zagra w grupie D z: Nigerią (16 czerwca), Argentyną (21 czerwca) i Islandią (26 czerwca).

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze