MŚ 2018: Pierwsza wygrana Senegalu w 2018 roku

Reprezentacja Polski swój ostatni mecz towarzyski przed mundialem rozegra 12 czerwca, a nasz pierwszy rywal w Rosji - Senegal ma już ostatni sprawdzian za sobą. Optymizmu przed mistrzostwami, w kraju Sadio Mane może być naprawdę dużo, bowiem Senegalczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. W Salzburgu pokonali Koreę Południową 2:0.

Wcześniej Senegal rozegrał w 2018 roku aż cztery mecze towarzyskie, z których żaden nie zakończył się po myśli podopiecznych Aliou Cisse. Lwy Terangi zremisowały ze średniakami pokroju Bośni i Hercegowiny, Uzbekistanu i Luksemburga, a kilka dni temu przegrały z mocną reprezentacją Chorwacji. W tym ostatnim sprawdzianie widać jednak było rosnącą formę afrykańskiej reprezentacji, która mogła nawet wygrać z Chorwatami.

Zwycięstwo przyszło dopiero w ostatnim teście przed mundialem, w którym Koreańczycy z południa mieli imitować jednego z rywali Senegalu na MŚ 2018 - Japonię. Do przerwy w austrackim Salzburgu, w spotkaniu zamkniętym dla mediów, było 0:0, a obydwa gole padły po przerwie. Prowadzenie Senegalczykom dał pomocnik Stoke City Pape Alioune Ndiaye, choć niektóre źródła podają, że do własnej siatki trafił Young-Gwon Kim. Wynik na 2:0 ustalił w końcówce z rzutu karnego Moussa Konate.

Polska zmierzy się z Senegalem w Moskwie 19 czerwca o godzinie 17:00. Później obydwie ekipy czekają jeszcze starcia z Japonią i Kolumbią.