- Występ przed 80 tysięczną widownią w Moskwie podczas ceremonii otwarcia mistrzostw i wieloma milionami telewidzów na całym świecie, to wszystko przekracza moje najśmielsze marzenia - powiedział Williams cytowany na stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

 

Organizatorzy ceremonii otwarcia, która poprzedzi pierwszy mecz turnieju Rosja - Arabia Saudyjska, zdecydowali, że muzyka będzie dominować w półgodzinnym programie.

 

Obok 44-letniego Williamsa wystąpi także rosyjska śpiewaczka operowa pochodzenia tatarskiego, młodsza od niego o 14 lat Aida Garifullina, która stała się sławna głównie dzięki rolom w słynnym Teatrze Maryjskim w St. Petersburgu. Aktualnie występuje w Operze Wiedeńskiej.

 

- Nikt nie wie co zdarzy się w czasie zbliżających się czterech tygodni. Wszyscy są jednak pewni, że mistrzostwa na długo pozostaną w pamięci wszystkich - powiedział 41-letni Ronaldo, który zakończył karierę w 2011 roku, a w czasie ceremonii otwarcia zaprezentuje trofeum imprezy.

 

W reprezentacji Brazylii rozegrał 98 meczów i strzelił 62 bramki. Karierę rozpoczął w brazylijskim Cruzeiro w 1993 roku. Potem występował w PSV Eindhoven, Barcelonie, Interze Mediolan, Realu Madryt, AC Milan oraz w Corinthians.

 

21. turniej finałowy piłkarskich MŚ w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, a zakończy 15 lipca.