Media: Nowy trener Realu Madryt, czyli poważny i bezpośredni człowiek

Piłka nożna
Media: Nowy trener Realu Madryt, czyli poważny i bezpośredni człowiek
fot. PAP

Hiszpańskie media korzystnie oceniają decyzję władz Realu Madryt o zakontraktowaniu hiszpańskiego selekcjonera Julena Lopeteguiego na stanowisko szkoleniowca Realu Madryt. Twierdzą, że nowy trener “Królewskich” jest “poważnym, bezpośrednim człowiekiem”.

Telewizja TVE wskazuje, że wiadomość o wyborze Lopeteguiego na trenera Realu Madryt “niczym bomba” spadła na hiszpańską reprezentację przygotowująca się do mundialu w rosyjskim Krasnodarze.

 

Publiczna telewizja Hiszpanii odnotowuje, że informacja o nowej pracy Lopeteguiego pojawia się na trzy dni przed starciem jego podopiecznych z Portugalią, w której w przeszłości szkoleniowiec pracował z drużyną FC Porto.

 

Niektórzy hiszpańscy dziennikarze obawiają się, że nagła wiadomość, pojawiająca się na krótko przed mundialem, o odejściu selekcjonera do zespołu “Królewskich” może wpłynąć niekorzystnie na atmosferę w ekipie narodowej.

 

Dziennik ABC ocenia Julena Lopeteguiego jako "poważnego i bezpośredniego człowieka, który ma bardzo klarowne pomysły" w pracy trenerskiej.

 

Konserwatywna gazeta twierdzi, iż wiadomość o mianowaniu go szkoleniowcem Realu Madryt na kilka dni przed rozpoczęciem mundialu nie powinna rozpraszać selekcjonera z uwagi na jego poważne podejście do pełnionych funkcji.

“Lopetegui jest wierny swoim współpracownikom do ostatniego oddechu. Lubi ich słuchać, uczyć się od swoich asystentów oraz oddawać im pole. Z drugiej jednak strony realizuje swoje założenia silną ręką” - ocenił ABC.

Z kolei dziennik "As" odnotował, że decyzja Lopeteguiego jest niespodzianką, zważywszy na fakt, że 22 maja selekcjoner przedłużył z reprezentacją piłkarską Hiszpanii swoją umowę o kolejne dwa lata.

"Jutro podczas konferencji prasowej na mistrzostwach świata w Rosji Julen Lopetegui powinien osobiście wyjaśnić dlaczego zmienił swoją wcześniejszą decyzję" - napisał "As" na swojej stronie internetowej.

51-letni Lopetegui, który będzie trenerem "Królewskich" do 2021 roku, w przeszłości trenował Rayo Vallecano, FC Porto, a także reprezentacje młodzieżowe Hiszpanii. W sezonie 2008-2009 był szkoleniowcem rezerw Realu Madryt.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze