MŚ 2018: Ponad połowa Brazylijczyków nie jest zainteresowana turniejem

Piłka nożna
MŚ 2018: Ponad połowa Brazylijczyków nie jest zainteresowana turniejem
fot. PAP

Ponad połowa Brazylijczyków nie jest zainteresowana rozpoczynającymi się w czwartek piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu instytutu Datafolha.

Aż 53 proc. badanych wyraziło brak zainteresowania turniejem, do którego reprezentacja Brazylii przystąpi jako jeden z faworytów.

 

Instytut Datafolha podkreślił, że po raz pierwszy od 1994 roku, gdy rozpoczął badania opinii publicznej pod tym kątem, dla ponad połowy Brazylijczyków mistrzostwa świata są obojętne.

 

Wpływ na nastroje może mieć pogarszająca się sytuacja ekonomiczna kraju, skandale korupcyjne, problemy z przestępczością czy niedawny strajk przewoźników drogowych, który na kilkanaście dni sparaliżował kraj. Zaufanie do reprezentacji "Canarinhos" podkopała również spektakularna porażka z Niemcami (1:7) w półfinale poprzedniego mundialu w Brazylii w 2014 roku.

 

Brazylijczycy nie są optymistami przed turniejem w Rosji: tylko 48 proc. uważa, że ich reprezentacja zdobędzie szósty tytuł mistrza świata. Przed poprzednimi mundialami wskaźnik optymizmu był znacznie wyższy: 68 proc. w 2014, 64 proc. w 2010 i aż 83 proc. w 2006 roku.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie