MŚ 2018: Zapadła ostateczna decyzja ws. Glika!

Piłka nożna
MŚ 2018: Zapadła ostateczna decyzja ws. Glika!
fot. Cyfrasport

Cała Polska wstrzymała oddech po kontuzji barku Kamila Glika. Uraz obrońcy stał się głównym tematem rozmów. Po olbrzymiej walce o wyjazd do Rosji w końcu mamy ostateczny komunikat. Piłkarz AS Monaco jedzie na mundial!

Glik nabawił się urazu barku podczas gierki w siatkonogę na treningu kadry. Jeszcze większy pech polega na tym, że wszystko wydarzyło się tuż przed ogłoszeniem ostatecznej, 23-osobowej kadry na mundial. Uraz barku wydawał się na tyle poważny, że nawet lekarz kadry, Jacek Jaroszewski i sam selekcjoner dawali sygnały, że musimy oswoić się z myślą, że Glik nie zagra na mistrzostwach świata.

 

 

Filar defensywy reprezentacji Polski, to jednak niesamowity twardziel. Zażarcie walczył z czasem i podjął walkę o wyjazd do Rosji. Codzienne rehabilitacje przyniosły efekt. Zakres ruchu w kontuzjowanej ręce Glik ma w zasadzie pełny i czuje coraz mniejszy ból.

 

W poniedziałek przeszedł konsultację u francuskiego specjalisty od urazów barku Pascala Boileau. Lekarz dał obrońcy reprezentacji Polski zielone światło w kontekście wyjazdu Glika na mundial, a we wtorek diagnozę potwierdziły badania u Jaroszewskiego. Sztab szkoleniowy, na czele z Adamem Nawałką, podjął więc decyzję o wyjeździe obrońcy na pierwszy w karierze mundial!

 

Taka sytuacja oznacza, że na turniej nie pojedzie Marcin Kamiński, który do tej pory zajmował miejsce Glika w 23-osobowej kadrze.

 

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie). 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze