Lisinac: Winiarski to najlepszy piłkarz wśród siatkarzy

Siatkówka

Z polskich zawodników na pewno w roli piłkarza sprawdziłby się Michał Winiarski, ale sądze, że gdyby zorganizować mecz Polska - Serbia w piłkę nożną to padłby remis - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Srećko Lisinac.

Łukasz Kadziewicz: Kto jest najlepszym piłkarzem w siatkarskiej reprezentacji Serbii?

Srećko Lisinac: Myślę, że wszyscy grają dobrze, ale to ja jestem najlepszy! Z polskich zawodników na pewno w roli piłkarza sprawdziłby się Michał Winiarski, ale sądze, że gdyby zorganizować mecz Polska - Serbia w piłkę nożną to padłby remis.

Jak ważnym sportem w Serbii jest piłka nożna?

Dla Serbów to coś więcej niż tylko sport. W młodości każdy grał w piłkę nożną, dotyczy to także siatkarzy. Mistrzostwa świata w Rosji to będzie wielkie święto i wszystkie restauracje i miejsca publiczne będą zdominowane przez kibiców.

Czy rozpoznajesz piłkarzy reprezentacji Polski?

Kilkukrotnie miałem okazję oglądać mecze reprezentacji Polski. Wiem, że jest to bardzo solidna drużyna, której przewodzi Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek to również świetni piłkarze z dużym doświadczeniem w lidze niemieckiej. Uważam, że Polska to przede wszystkim zgrany zespół z kilkoma świetnie wyszkolonymi zawodnikami.

 

Cała rozmowa z Srećko Lisinacem w załączonym materiale wideo.

Łukasz Kadziewicz, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze