Superliga tenisistów stołowych: Dojlidy zajmą miejsce Spójni

Inne
Superliga tenisistów stołowych: Dojlidy zajmą miejsce Spójni
fot. Cyfra Sport

Dojlidy Wschodzący Białystok, mimo zajęcia „spadkowej” 11. pozycji, zamiast Spójni Warszawa (10. miejsce) zagrają w nowym sezonie superligi tenisistów stołowych. Stołeczny zespół spędził w elicie tylko sezon.

„Przedstawiciele Spójni byli na posiedzeniu zarządu PZTS i oświadczyli, że stołeczny klub nie jest zainteresowany dalszą grą w superlidze. Dlatego my zostajemy w krajowej elicie. Zmiany zostały zatwierdzone przez Lotto Superligę” – stwierdził menedżer białostockiego zespołu Piotr Anchim i jednocześnie członek zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

 

Za niewiele miesiąc zamknięte zostanie okienko transferowe, ale wiele klubów ma już „dopięte” składy na rozgrywki 2018/2019. W Spójni dobrze spisywali się Piotr Chodorski i Patryk Chojnowski, którzy szukają klubów po wycofaniu Spójni z superligi.

 

„Utrzymanie w superlidze sprawia, że w naszej drużynie zostanie Wang Zeng Yi, a chcę przedłużyć umowę także z Chińczykiem Li Yongyinem. Do tego mamy jednego z najzdolniejszych juniorów Przemka Walaszka. Zobaczymy po rozmowach ze sponsorami jak będzie wyglądał budżet i na kogo będzie nas jeszcze stać. Na Chojnowskiego może skusić się Unia AZS AWFiS Gdańsk, a my może podpiszemy umowę z Chodorskim? Nie wiem, najbliższe dni rozstrzygną” – dodał Anchim.

 

Z superligą, poza Spójnią, pożegnała się Warta Kostrzyn (12. lokata). W finale 15 czerwca w Gdańsku broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Kolpingiem Frac Jarosław.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze