Szef UFC nieugięty: Nie będzie debaty, wracamy do starego systemu

Sporty walki
Szef UFC nieugięty: Nie będzie debaty, wracamy do starego systemu
fot. youtube.com/UFC

Dana White nie zmienił swojego stanowiska sprzed kilkunastu dni. To prawdopodobnie oznacza, że już niedługo w organizacji UFC nastąpi powrót do starego systemu ważenia, czyli zawodnicy będą wypełniali limit wagowy dopiero podczas oficjalnej ceremonii.

Wprowadzenie wczesnego ważenia - zamkniętego dla kibiców - miało zapewnić zawodnikom więcej czasu na odpowiednią regenerację, ale ostatecznie nie do końca się sprawdziło. Jak pokazują liczby, od czasu wejścia w życie nowego systemu odnotowaliśmy znacznie więcej przypadków niezrobienia wagi przez bohaterów danej gali. Wynik w stosunku do starego systemu brzmi aż 62:32! Dwa lata po starcie tego projektu wszystko raczej zmierza ku końcowi.

Prezydent UFC już kilkanaście dni temu przyznał, że największa organizacja MMA na świecie chce powrócić do starego systemu. Nie każdemu zawodnikowi oczywiście przypadnie do gustu takie rozwiązanie, ale White nie chce się kłócić, tylko po prostu zrobić to, co w jego rozumieniu, przyniesie najwięcej korzyści wszystkim wojownikom.

- Nie będzie debaty, wracamy do starego systemu - powiedział podczas spotkania z mediami. - Rozmawialiśmy z zawodnikami i wielu chce takiego powrotu. Są też tacy, którzy nie chcą. Eddie Alvarez przyznał, że są też zawodnicy, którzy nie zrobią wagi niezależnie od godziny. Liczby jednak nie kłamią - dodał.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie