UFC: Kolejny Polak w karcie walk na Hamburg!

Sporty walki
UFC: Kolejny Polak w karcie walk na Hamburg!
fot. Youtube

Karta walk gali UFC w Hamburgu zawiera już nazwiska trzech polskich zawodników. Do Marcina Tybury (16-4, 7 KO, 6 SUB) oraz powracającego do klatki po długiej przerwie Bartosza Fabińskiego (13-2, 8 KO) dołączył również Damian Stasiak (10-5, 1 KO, 7 SUB). Popularny "Webster" 22 lipca zmierzy się z Chińczykiem Pingyuanem Liu (11-5, 4 KO, 4 SUB).

Damian Stasiak ostatni pojedynek stoczył 21 października ubiegłego roku podczas gali w UFC w Gdańsku. W Ergo Arenie w trzeciej rundzie musiał uznać wyższość Briana Kellehera. Wcześniej decyzją sędziów przegrał walkę z Pedro Munhozem. Ogółem w amerykańskiej organizacji "Webster" stoczył pięć pojedynków, a dwa z nich zakończyły się zwycięstwami.

Dla Stasiaka walka w Hamburgu może okazać się, i najprawdopodobniej tak będzie, walką o "być albo nie być" w UFC. W lipcu reprezentant Shark Top Team Łódź zmierzy się z debiutującym w organizacji Pingyuanem Liu. Chińczyk aktualnie na swoim koncie notuje serię ośmiu zwycięstw, ale wszystkie dotychczasowe pojedynki toczył w swoim kraju.

W Hamburgu, 22 lipca, swoje umiejętności zaprezentują także dwaj inni Polacy. Marcin Tybura zmierzy się ze Stefanem Struve, a powracający po ponad dwuletniej przerwie Bartosz Fabiński skonfrontuje swoje umiejętności z Emilem Meekiem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze