Wilder zgodził się walczyć z Joshuą!

Sporty walki
Wilder zgodził się walczyć z Joshuą!
fot. Instagram

Deontay Wilder (40-0, 39 KO) zgodził się walczyć z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) na Wembley w Londynie. W puli będzie pięć mistrzowskich pasów. Jeszcze w tym tygodniu wszystko powinno zostać sfinalizowane.

Joshua (mistrz świata IBF, WBA, WBO i IBO) i Wilder (mistrz świata WBC) mają stoczyć dwie walki. Pierwsza miałaby się odbyć we wrześniu w Wielkiej Brytanii, natomiast druga w Stanach Zjednoczonych.

 

- Zgodziłem się, ponieważ chcę tej walki. Możemy zarobić większe pieniądze w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli oni chcą tej walki na Wyspach Brytyjskich, to ja nie mam z tym problemu - powiedział Wilder.

 

- Zaakceptowaliśmy warunki Eddie'ego Hearna. Nie chcemy zdradzać dokładnych kwot. Propozycja była jednak wystarczająco dobra, żebyśmy mogli ją zaakceptować. My proponowaliśmy im 50 milionów za walkę w Stanach Zjednoczonych i jeśli zmienią zdanie, to ona cały czas jest aktualna - powiedział Shelly Finkel, który reprezentuje interesy Wildera.

 

Wilder i Joshua po raz ostatni walczyli w marcu. Amerykanin pokonał Luisa Ortiza (28-1, 24 KO), z kolei Brytyjczyk rozprawił się z Josephem Parkerem (24-1, 18 KO).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie