MŚ 2018: Najgorsze godziny w historii reprezentacji Hiszpanii!

Piłka nożna

W reprezentacji Hiszpanii doszło do rewolucji tuż przed samym mundialem! Zwolnionego Julena Lopeteguiego na stanowisku selekcjonera zastąpił Fernando Hierro. – To najgorsze 19 godzin w historii reprezentacji! – pisze hiszpańska prasa.

Lopetegui  z drużyną narodową pracował od 2016 roku. Ostatecznie został jednak zwolniony na tuż przed mundialem. Wszystko przez podpisanie kontraktu z Realem Madryt, który miał obowiązywać od zakończenia mistrzostw. Informacja była zaskakująca, zwłaszcza że trzy tygodnie wcześniej Lopetegui przedłużył kontrakt z RFEF do 2020 roku. Prezes związku Luis Rubiales przyznał, że sam dowiedział się o wszystkim "pięć minut przed nadaniem oficjalnego komunikatu".

 

– Prosiłem, żeby niczego nie upubliczniać. Podjęto działania, mimo że prosiłem o wstrzymanie się. Nikt nie jest ponad zasadami, zawsze najważniejsze jest dobro reprezentacji. Nie mogliśmy odwrócić wzroku, zmuszono nas do działania – zaznaczył.

 

Lopeteguiego zastąpił dotychczasowy dyrektor sportowy kadry Hierro.

 

Internet i gazety w Hiszpanii są bezlitosne i twierdzą, że były już selekcjoner zdradził cały naród. Pojawiła się cała masa memów i prześmiewczych komentarzy, a wszystko w przeglądzie prasy Studia Futbol 2018 przeanalizował Marcin Lepa.

 

Przegląd prasy do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze