Piękny gest Mbappé

Piłka nożna
Piękny gest Mbappé
fot. PAP

Kylian Mbappé to nie tylko świetny piłkarz, ale również człowiek o wielkim sercu, pamiętający skąd pochodzi. Nie zapomniał o mieście, w którym przyszedł na świat, wychował się i stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Utalentowany napastnik, godny spadkobierca Platiniego i Zidane’a, przynajmniej jeżeli chodzi o zaczarowaną koszulkę z numerem 10, zaprosił na swój koszt, delegację jednego z gimnazjów z podparyskiego Bondy, złożoną z 25 uczniów i 4 nauczycieli, na kilkudniowy pobyt w Rosji (od 18 do 28 czerwca).

 

Młodzi gimnazjaliści obejrzą dwa mecze: Francja - Dania i Maroko - Portugalia.

 

Początkowo stowarzyszenie, które było organizatorem całej logistyki tej wycieczki, ze względów finansowych chciało skrócić pobyt chłopców o kilka dni. Wtedy 19-letni Kylian wyłożył kilka tysięcy euro, aby ta wycieczka odbyła się w przeznaczonym terminie.

 

Z pomocą finansową przyszedł też Benjamin Mendy, lewy obrońca Trójkolorowych.

 

Noël le Graët - prezes FFF i Nathalie Boy de La Tour - dyrektorka LFP, postarali się ażeby załatwić trzydzieści biletów na mecz Francja - Dania na Stadionie Łużniki, 26 czerwca oraz znaleźć miejsca zakwaterowania w Moskwie dla wszystkich uczestników tej niecodzennej wycieczki.

 

Lada dzień, FIFA ma dostarczyć również bilety na mecz Maroka z Portugalią.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze