Legia Warszawa sięgnęła po kolejnego piłkarza młodej generacji. Kilka dni temu do drużyny mistrza Polski dołączył Mateusz Hołownia, a teraz po półtorarocznej przerwie na Łazienkowską wrócił Mateusz Wieteska.

21-letni stoper poprzedni sezon spędził w Górniku Zabrze, który okazał się rewelacją ligi. Wcześniej doskonale radził sobie w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, w którym spędził rundę wiosenną.

Wieteska był bardzo solidną postacią wyróżniającą się w lidze. W ubiegłym sezonie był drugim najskuteczniejszym obrońcą Lotto Ekstraklasy. Nie umknęło to uwadze Legii, która postanowiła pozyskać ponownie swojego wychowanka.

- Cieszymy się z powrotu Mateusza Wieteski, który wiele lat spędził w naszej Akademii i ma Legię w sercu. Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie w Górniku Zabrze, gdzie bardzo się rozwinął i zasłużył na szansę w Legii. Mateusz jest także reprezentantem Polski U21. Mam nadzieję, że jego radość z gry i młodość dadzą pozytywyną wartość naszemu zespołowi. Na takich piłkarzach nam zależy - powiedział cytowany przez portal legia.net dyrektor techniczny stołecznego klubu Ivan Kepcija.

Wieteska zagra w Legii z numerem 4.