Dookoła Słowenii: Majka czwarty w Celje

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął czwarte miejsce w Celje, na mecie trzeciego etapu wyścigu Dookoła Słowenii. Wygrał Rigoberto Uran (Education First), do którego polski kolarz stracił cztery sekundy. Kolumbijczyk zdobył koszulkę lidera.

Uran wyprzedził na finiszu Daryla Impeya z RPA (Mitchelton-Scott), a trzeci, ze stratą czterech sekund, był Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). Kolejni kolarze za Majką przyjeżdżali do mety pojedynczo lub w małych grupach.

Kolega klubowy Majki Paweł Poljański był 28. ze stratą 2.34, Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) - 30., tracąc 3.22, a Michał Paluta, Leszek Pluciński i Adrian Kurek (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) - zajęli odpowiednio miejsca 57., 72. i 94. (straty 5.39, 6.17 oraz 11.18).

W klasyfikacji generalnej Uran wyprzedza Impeya o o 4 sekundy i Roglica o 8. Majka zajmuje czwartą lokatę ze stratą 10 s.

Pięcioetapowy wyścig (kategoria 2.1.UCI) zakończy się w niedzielę indywidualną jazdą na czas na dystansie 21,5 km.