Janota dołączył do Smółki w Arce Gdynia

Piłka nożna
Janota dołączył do Smółki w Arce Gdynia
fot. Cyfrasport

Michał Janota został w piątek piłkarzem występującej w ekstraklasie Arki – 28-letni środkowy pomocnik podpisał roczny kontrakt. W poprzednim sezonie ten zawodnik grał w pierwszoligowej Stali Mielec, którą prowadził aktualny trener gdynian Zbigniew Smółka.

Janota jest wychowankiem UKP Zielona Góra i w wieku 16 lat wyjechał do Feyenoordu Rottrerdam, a następnie występował w Excelsiorze Rotterdam oraz DVV Go Ahead Eagles Deventer. Po sześciu latach spędzonych w Holandii trafił do Korony Kielce, której barwy reprezentował przez 2,5 roku.

 

Później nowy nabytek Arki znacznie spuścił z tonu – grał w Pogoni Szczecin, Górniku Zabrze i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Janota „odżył” w minionym sezonie w Stali Mielec, w której prowadził go aktualny trener żółto-niebieskich Zbigniew Smółka. W 27 meczach na zapleczu ekstraklasy zdobył pięć bramek oraz zanotował pięć asyst.

 

- Główną osobą, która była za tym, żebym przyszedł do Arki, był trener. Ja mu ufam, on ufa mi, wie co potrafię i to był główny argument. Arka to wielki klub, który w ostatnim czasie zrobił duży postęp. Ja także chcę się jeszcze rozwijać i myślę, że pomożemy sobie nawzajem – powiedział na klubowej stronie po podpisaniu rocznego kontraktu Janota.

 

W przerwie letniej 12. w poprzednim sezonie zespół ekstraklasy pozyskał czterech zawodników. Wcześniej do gdyńskiej drużyny trafili Aleksandyr Kolew, Karol Danielak i Oskar Repka. W poniedziałek żółto-niebiescy wznowią przygotowania.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze