MŚ 2018: Kosmiczny mecz Portugalii z Hiszpanią! Hat-trick Ronaldo!

Cóż to było za spotkanie! W rywalizacji Portugalii z Hiszpanią powiedzieć, że emocji nie brakowało to jak nic powiedzieć. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i ostatecznie w szlagierowym starciu grupy B padł remis 3:3. Dublet dla mistrzów świata z 2010 roku ustrzelił Diego Costa, natomiast hat-tricka zapisał na swoim koncie Cristiano Ronaldo.

Już pierwsze minuty w tym spotkaniu dostarczyły kapitalnych emocji. W polu karnym Hiszpanii upadł na murawę Cristiano Ronaldo, a sędzia Gianluca Rocchi bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany, który tym samym zapisał się w historii mistrzostw świata jako strzelec bramki na czwartym mundialu.

Po tym trafieniu inicjatywę przejęli podopieczni Fernando Hierro, który jeszcze niedawno był dyrektorem sportowym hiszpańskiej federacji, ale był zmuszony objąć stery kadry. Jego poprzednik, Julen Lopetegui został zwolniony, ponieważ w trakcie obowiązującego go kontraktu z reprezentacją dogadał się w sprawie przejścia do Realu Madryt. To mocno nie spodobało się włodarzom z Hiszpanii.

Na boisku nie było jednak widać, że zmiana selekcjonera wpłynęła na jakość gry Hiszpanów. Swoje sytuacje mieli David Silva oraz Andres Iniesta. Tym, który wpisał się na listę strzelców był w 24. minucie Diego Costa. Były napastnik Chelsea Londyn w swoim stylu ostro potraktował Pepe, a następnie wpadł w pole karne, gdzie zwiódł dwójkę defensorów i strzałem po ziemi pokonał Rui Patricio.

Hiszpanie mogli pójść za ciosem, ponieważ stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje. Portugalczycy nastawili się na grę z kontry i właśnie dzięki temu odzyskali prowadzenie w samej końcówce pierwszej połowy. W 44. minucie bohaterem ponownie został Ronaldo, który oddał strzał zza pola karnego, a piłka przetoczyła się po rękawicach Davida De Gei, który popełnił ewidentny błąd. Chwilę później arbiter zaprosił obu zawodników do szatni.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie, ale była to jedynie cisza przed burzą. Hiszpanie zdecydowanie uśpili swoich adwersarzy poprzez długą wymianę piłki. W 55. minucie udało im się drugi raz doprowadzić do remisu. Na dublet Ronaldo odpowiedział Diego Costa, który wykorzystał podanie Busqetsa i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Nie minęły trzy minuty i ekipa Fernando Hierro objęła prowadzenie. Znakomicie z dystansu przymierzył Nacho, który huknął z woleja, a piłka tuż nad murawą odbiła się od jednego, a potem drugiego słupka i wpadła do bramki Patricio.

Wydawało się, że stłamszeni Portugalczycy nie dadzą rady pozbierać się,  ale od czego zespół ten ma w składzie Ronaldo. Sam zainteresowany wywalczył rzut wolny, a następnie kapitalnie przymierzył w samo okienko, doprowadzając do remisu w tym szalonym meczu! Ostatecznie jedni i drudzy muszą zadowolić się podziałem punktów, który jest sprawiedliwym rezultatem.

Portugalia – Hiszpania 3:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (4-karny), 1:1 Diego Costa (24), 2:1 Cristiano Ronaldo (44), 2:2 Diego Costa (55), 2:3 Nacho Fernandez (58), 3:3 Cristiano Ronaldo (88-wolny).

Żółta kartka - Portugalia: Bruno Fernandes. Hiszpania: Sergio Busquets.

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy). Widzów 48 000.

Portugalia: Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro - William Carvalho, Joao Moutinho, Bruno Fernandes (68. Joao Mario), Bernardo Silva (69. Ricardo Quaresma) - Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes (80. Andre Silva).

Hiszpania: David de Gea - Nacho Fernandez, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba - Sergio Busquets, David Silva (86. Lucas Vazquez), Isco, Andres Iniesta (70. Thiago Alcantara), Koke - Diego Costa (77. Iago Aspas)

Relacja zakończona

Koniec spotkania! Uffff, cóż to był za mecz! Ostatecznie Portugalia remisuje z Hiszpanią 3:3, a to oznacza, że liderem grupy B po pierwszej kolejce są... Irańczycy.

Sędzia dolicza aż cztery minuty. To jeszcze nie koniec emocji! Rzut rożny dla Portugalii.

Co jeszcze zafundują nam piłkarze obu drużyn? To może być najlepszy mecz tych mistrzostw.

Goooool!!!! Ronaldo!!!!!! Fenomenalne uderzenie z wolnego Ronaldo, który trafił w samo okienko. Hat-trick CR7 i mamy remis 3:3!

Będzie dobra okazja dla Portugalii. Ronaldo wywalczył rzut wolny z odległości około 20 metrów.

Ostatnia zmiana także w ekipie Hiszpanii. W 86. minucie schodzi z murawy David Silva. Wchodzi Lucas Vasquez.

Strzał Aspasa zza pola karnego, ale zbyt lekki. Pewnie piłkę łapie Patricio.

Ostatnia zmiana w portugalskim zespole. Udział w meczu kończy Guedes, a na murawie witamy Andre Silvę.

Ronaldo blisko wyrównania! Portugalczyk dostał długą, wysoką piłkę na dobieg, ale musiał stoczyć bój z dwoma obrońcami. Ponadto na wyjście z bramki zdecydował się De Gea. Panowie zderzyli się, a dobitki nie wykorzystał Quaresma.

Druga zmiana w ekipie Hiszpanii. W 77. minucie z boiska schodzi strzelec dwóch bramek, Diego Costa, a w jego miejsce pojawia się Iago Aspas.

Powód słabszej postawy tej drużyny?

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy Portugalczyków będzie stać na doprowadzenie do remisu?

W 70. minucie Costa mógł ustrzelić hat-tricka. Doświadczony napastnik dostał piłkę na siódmym metrze, ale nieczysto trafił w futbolówkę i ta powędrowała obok bramki.

Kolejne roszady w tym spotkaniu. W ekipie Portugalii na boisku melduje się Quaresma, który zmienia Bernardo Silvę. Schodzi także Iniesta, którego zastępuje Thiago Alcantara.

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W 67. min. plac gry opuszcza Fernandes, a w jego miejsce pojawia się Joa Mario.

Gooool!!!!! Hiszpania prowadzi! Cudowne, magiczne, kapitalne uderzenie z dystansu z woleja Nacho. Piłka odbiła się najpierw od jednego, a następnie od drugiego słupka. Rui Patricio bez szans. Niesamowity mecz!

Oglądamy koncert dwóch artystów. Dublet Ronaldo oraz dublet Diego Costy.

Gooool!!!! Diego Costa!! Portugalia - Hiszpania 2:2. Dośrodkowanie w pole karne. Piłkę zgrywa do środka Busquets, a z najbliższej odległości do siatki trafia napastnik Atletico Madryt.

Iniesta faulowany na połowie Portugalczyków. Około 27 metrów do bramki Patricio.

Druga połowa na razie przebiega bardzo spokojnie. Portugalia skupiona na obronie.

Niecelny strzał z dystansu Fernandesa.

Hiszpanie muszą pozbierać się po straceniu bramki do szatni. Na razie grają cierpliwie. na swojej połowie.

Rozpoczęła się druga połowa. Oby emocje były podobne jak w pierwszej.

Portugalskie social media na posterunku.

Koniec pierwszej połowy tego kapitalnego widowiska! Portugalia po dwóch bramkach Ronaldo prowadzi 2:1 z Hiszpanią. Dla mistrzów świata z 2010 roku trafił Diego Costa. Emocje w drugiej połowie gwarantowane!

Arbiter doliczył dwie minuty.

Goooool! Ronaldo! Portugalia obejmuje prowadzenie, zdobywając bramkę do szatni. Fatalny błąd popełnił Daniel De Gea, któremu piłka prześlizgnęła się po dłoniach i wpadła do siatki po uderzeniu CR7 zza pola karnego.

W 41. min. żółta kartka dla Fernadesa. Ucierpiał Diego Costa.

Uderzenie Busquetsa głową, ale nad poprzeczką.

Kolejny rzut rożny dla Hiszpanii.

Niewiele brakowało! Iniesta oddał lekki strzał z siódmego metra, ale piłka minimalnie chybiła dalszy słupek Rui Patricio.

Reakcja hiszpańskiego twittera na gol Diego Costy.

Silva trafia w mur. Przy piłce Portugalia.

Rzut wolny dla Hiszpanii blisko pola karnego Portugalii.

Hiszpania mogła błyskawicznie wyjść na prowadzenie! Uderzenie z dystansu Isco wylądowało na poprzeczce, a następnie piłka odbiła się od linii bramkowej.

Gooool!!!! Mamy remis 1:1! Diego Costa w swoim stylu! W 23. minucie osamotniony napastnik Atletico Madryt przedarł się przez defensywę Portugalii, wpadł w pole karne, zwiódł obrońców i strzałem po ziemi doprowadza do remisu! Ależ mecz!

W 21. minucie do remisu mógł doprowadzić Silva, który oddał strzał z kilku metrów po podaniu od Iniesty, ale został zblokowany. Chwilę później kontra Portugalii, ale zażegnana przez defensorów Hiszpanii.

Ronaldo mocno uderzył, ale trafił tylko w mur.

Ostre zagranie Sergio Busquetsa i żółta kartka dla niego! Rzut wolny dla Portugalii przy narożniku pola karnego.

Dobrą okazję zmarnował Guedes, który miał przed sobą tylko Sergio Ramosa, ale nie miał pomysłu na udany drybling.

Kwadrans gry za nami. Cały czas wynik utrzymuje się na korzyść Portugalii, która mocno skupia się na defensywie, pozwalając Hiszpanii utrzymywać się przy piłce.

Rzut rożny dla Hiszpanii szybko wykonany, ale bez zagrożenia dla Portugalczyków.

W 10. minucie pierwszą bardzo dobrą okazję miał David Silva, który uderzył z okolicy jedenastego metra mocno z woleja, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

Hiszpanie niemrawo próbują przejąć inicjatywę.

Portugalski twitter oszalał!

Goooool!!!!!!!!!! Ronaldo!

Faulowany w polu karnym był Ronaldo. Sam poszkodowany pewnie wykonał jedenastkę i daje prowadzenie Portugalczykom już w 4. minucie!

Rzut karny dla Portugalii!!! Ależ początek!

Zaczynamy!

Obie reprezentacje już gotowe do wyjścia na murawę. Przed nami hymny i zaczynamy!

Tak wygląda jeszcze niepełna sytuacja w grupie B po 1. kolejce.

Znamy formacje obu ekip.

Temu spotkaniu towarzyszy wiele podtekstów. Starcie dwóch ostatnich mistrzów Europy oraz pojedynek Cristiano Ronaldo z kolegami z Realu Madryt. Ponadto kibice będą świadkami derbów Półwyspu Iberyjskiego. To tylko kilka smaczków, które podsycają atmosferę przed pierwszym gwizdkiem.

Znamy już składy na ten arcyciekawy hit!

Czy Hiszpania upora się ze swoimi problemami?

W pierwszym meczu tej grupy reprezentacja Iranu wygrała 1:0 z Marokiem.

Witamy w relacji szlagierowego meczu mistrzostw świata w Rosji. W grupie B reprezentacja Portugalii zmierzy się z Hiszpanią. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godz. 20:00.