Ronaldo wyrównał rekord mistrzostw świata

Cristiano Ronaldo w 4. minucie meczu Portugalia – Hiszpania otworzył wynik, skutecznie wykonując rzut karny. W ten sposób wyrównał rekord mistrzostw świata: jest czwartym piłkarzem w historii, który zdobył bramkę na czwartym mundialu.

W czterech kolejnych turniejach o mistrzostwo świata trafiali wcześniej: Uwe Seeler (RFN – 9 goli w latach 1958, 1962, 1966, 1970), Pelé (Brazylia – 12 goli w latach 1958, 1962, 1966, 1970) oraz Miroslav Klose (Niemcy – 16 goli w latach 2002, 2006, 2010, 2014).

Już w pierwszym meczu mundialu w Rosji dołączył do nich Portugalczyk Ronaldo. Co warto jednak podkreślić, ma on z tej czwórki najskromniejszy dorobek. W każdym z wcześniejszych turniejów, na których występował, zdobywał po jednej bramce. W 2006 roku – w 80. minucie meczu z Iranem (2:0), z rzutu karnego; w 2010 – w 87. minucie spotkaniu z Koreą Północną (7:0); w 2014 – w 80. minucie starcia z Ghaną (2:1).

Teraz dołożył dwa trafienia w pierwszej połowie meczu z Hiszpanami (w 4. minucie z karnego i 43.) i trzecie w drugiej połowie (w 88. minucie z rzutu wolnego). Co ciekawe, wszystkie dotychczasowe gole zdobył w meczach fazy grupowej.