Dookoła Słowenii: Majka trzeci na czwartym etapie i w "generalce"

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął trzecie miejsce na czwartym etapie wyścigu Dookoła Słowenii. Wygrał reprezentant gospodarzy Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo), który objął prowadzenie w imprezie. Polski kolarz w klasyfikacji generalnej awansował na trzecie miejsce.

Roglic w sobotę samotnie minął linię mety. Dziewięcioosobową grupę, w której był Majka wyprzedził o 33 sekundy.

Drugi polski kolarz Bora-Hansgrohe Paweł Poljański był 10. ze stratą 1.03. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) zajął 43. miejsce, tracąc 3.22, a Michał Paluta, Leszek Pluciński i Adrian Kurek (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) - zajęli odpowiednio miejsca 64., 73. i 101. (straty 12.08, 12.08 oraz 18.28).

W klasyfikacji generalnej Roglic wyprzedza Kolumbijczyka Rigoberto Urana (Education First) o 33 s, a Majkę o 43.

Pięcioetapowy wyścig (kategoria 2.1.UCI) zakończy się w niedzielę indywidualną jazdą na czas na dystansie 21,5 km.