Fonfara: Trzeba uważać na szybkie ręce Siłłacha w pierwszych rundach

Sporty walki

Już w sobotni wieczór kibiców boksu czeka nie lada gratka i emocje związane z galą Warsaw Boxing Night, która odbędzie się na Torwarze. W jednym z pojedynków Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) skrzyżuje rękawice z Ismaiłem Siłłachem (25-5, 19 KO). Dla Polaka będzie to pierwszy występ przed własną publicznością po 12 latach przerwy.

Maciej Turski: Ostatnia prosta przed Warsaw Boxing Night. Najważniejsze to fakt, że limit wagowy został osiągnięty. Widać było, że fizycznie czujesz się bardzo dobrze i przede wszystkim wyglądasz bardzo dobrze. Jak wyglądał ten proces zbijania wagi i jak się czujesz po ceremonii ważenia?

 

Andrzej Fonfara: Na ważeniu uzyskałem wynik 87,5 kilograma. Wagę uzyskałem bez limitu. Nie miałem problemów ze zrobieniem wagi. Wiadomo, że trzeba było pilnować diety w tych ostatnich tygodniach i ciężko trenować. Ja jestem gotowy na sobotni pojedynek. W oczach Siłłacha widziałem takie wyluzowanie, ale widać, że w głębi jest skupienie, pełna koncentracja. To jest doświadczony zawodnik, który może skoncentrować się na finiszu. Ja już teraz czuję taki głód i wejście do ringu, także nie mogę się doczekać.

 

Na ważeniu nie było widać zbyt dużej różnicy fizycznej między wami. Jest nieznaczna przewaga jego wzrostu, ale to tylko drobne centymetry. Celem będzie przezwyciężyć przewagę jego zasięgu.

 

Waga się zgadza. Siłłach jest troszkę wyższy, ma szczuplejsze nogi. Trzeba będzie uważać na jego szybkie ręce w pierwszych rundach. Wszystko wyjdzie w praniu od pierwszego gongu. Ja jestem gotowy i zobaczymy jak zdam ten test.

 

Dawno nie było takiej sytuacji, żebyś walczył przed własną publicznością. Po 12 latach wracasz do Polski i pytanie czy czujesz z tego powodu presję? A może to jest dodatkowa motywacja?

 

To jest na pewno dodatkowa motywacja. Cieszę się, że wracam do Polski, tym bardziej do Warszawy na Torwar po 12 latach. To jest ekstra motywacja i nie mogę się doczekać. Jestem skoncentrowany i chciałbym zaprezentować się całej publiczności z jak najlepszej strony.

 

Rozmowa z Andrzejem Fonfarą w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali Warsaw Boxing Night: Fonfara - Siłłach w sobotę od 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od 20.00 w Polsacie Sport.

Maciej Turski, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie