Widzew Łódź w II lidze! Brawurowa ucieczka spod topora

Widzew Łódź w spektakularnym stylu awansował do II lig, zaliczając po drodze podróż z piekła do nieba. Do przerwy łodzianie przegrywali z walczącym o utrzymanie Sokołem Ostróda 0:1, jednak po przerwie strzelił trzy gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Przed meczem było wiadomo, że Widzew będzie potrzebował zwycięstwa, by przypieczętować awans do II ligi bez oglądania się za siebie. Taką samą zdobycz punktową miała bowiem Lechia Tomaszów Mazowiecki, która jednak ze względu na gorszy bilans meczów bezpośrednich plasowała się w tabeli tuż za RTS-em.

W pierwszej połowie dla łodzian ziścił się najczarniejszy scenariusz, gdy celnym uderzeniem z dystansu popisał się Kamil Smyt. Po zmianie stron gospodarze od razu rzucili się do ataku i już w 47. minucie wywalczyli rzut karny. Gol dodatkowo zmotywował podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, wobec czego udało im się wbić jeszcze dwa. Na nic zdała się druga bramka gości - stało się jasne, że to Widzew wywalczył promocję do II ligi. Gdyby łodzianom powinęła się noga, to do drugiej ligi awansowałaby Lechia, ze względu na swoje zwycięstwo 3:0 z MKS Ełk.

Zespołem, który spadł z III ligi zostały rezerwy Legii Warszawa, które przegrały z ŁKS Łomża 1:2.

Sokół Ostróda - Widzew Łódź 2:3 (1:0)
Bramki: Smyt 35, Kajca 90+2 – Michalski 47 (k), Świderski, 77, 88

Sokół Ostóda: Maciej Bąbel - Adrian Korzeniewski, Adrian Pluta, Adrian Bieńkowski, Arkadiusz Kuciński - Hubert Otręba, Kamil Maternik, 6. Marcin Paczkowski, Marcin Kajca, Kacper Wojciechowski (78. Michał Jankowski) - Kamil Smyt (71. Patryk Rosoliński)

Widzew Łódź: Maciej Humerski - Marcin Kozłowski (71. Marek Zuziak), Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Dario Kristo, Marcin Pieńkowski (9. Kacper Falon), Daniel Mąka (37. Daniel Świderski) - Robert Demjan (90. Damian Kostkowski).

Żółte kartki: Korzeniowski – Zieleniecki, Świderski, Zuziak.