Wracający po kontuzji Neymar był najczęściej faulowanym zawodnikiem na mundialu od 20 lat! W 1998 roku Alan Shearer był faulowany 11-krotnie przeciwko Tunezji na mundialu we Francji. Gwiazda reprezentacji Brazylii była przewracana przez Szwajcarów aż 10-krotnie w ciągu 90 minut, a obrazek leżącego na murawie skrzydłowego przewijał się co kilka minut.
 
Statystyki 26-latka nie rzuciły na kolana, a jego wkład w grę reprezentacji nie był taki, jaki wymarzyli sobie kibice Canarinhos. Zawodnik PSG próbował aż 14 dryblingów, a tylko 2 zakończył sukcesem. Aż 39 razy w ciągu 90 minut tracił piłkę! Oddał 6 strzałów, z czego 2 były celne. Wykonał 45 podań z celnością 66%.
 
To wszystko złożyło się na kiepski występ gwiazdy i całej reprezentacji Brazylii. Szwajcarzy ciągnęli za koszulkę i kopali Neymara, skutecznie wybijając mu z głowy efektowną grę. Ostatecznie mecz w Rostowie nad Donem zakończył się remisem 1:1...
 
Do siatki trafiali Philippe Coutinho i Steven Zuber. Kolejny mecz Canarinhos zagrają z Kostaryką 22 czerwca w Sankt Petersburgu.