MŚ 2018: Gil jednym z sędziów wideo trzeci dzień z rzędu

Piłka nożna
MŚ 2018: Gil jednym z sędziów wideo trzeci dzień z rzędu
fot. Cyfrasport

Paweł Gil w trzecim kolejnym dniu będzie na mistrzostwach świata w Rosji sędzią AVAR, czyli asystentem arbitra wideo. Tym razem lublinianina czeka praca przy meczu piłkarzy Kostaryki i Serbii w Samarze.

Sędziów boiskowych Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FFA) ogłasza dwa dni meczem, czasami nieco później, natomiast arbitrów ds. wideo – zaledwie kilka godzin przed spotkaniem. W tym drugim przypadku nie musi się spieszyć. Sędziowie do obsługi systemu VAR nie jeżdżą na mecze – ich centrum jest w Moskwie i stąd współpracują z arbitrami boiskowymi pracującymi na stadionach.

W meczu Kostaryka - Serbia głównym sędzią ds. wideoweryfikacji (VAR) będzie Francuz Clement Turpin, a funkcję AVAR (czyli asystenta VAR) ma pełnić Paweł Gil.

To już trzeci mecz niespełna 42-letniego Gila w roli sędziego AVAR. W piątek pełnił tę funkcję przy spotkaniu Egiptu z Urugwajem (0:1), zaś dzień później – Argentyny z Islandią (1:1), gdzie głównym sędzią boiskowym był Szymon Marciniak, a jego asystentami na liniach – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki.

Sztaby do obsługi systemu wideoweryfikacji na mundialu w Rosji są czteroosobowe. Sędzią VAR ds. pozycji spalonych (tzw. offside VAR) w Samarze będzie Francuz Cyril Gringore, a sędzią pomocniczym – Portugalczyk Artur Dias.

Jako główny arbiter na boisku pracować będzie Senegalczyk Malang Diedhiou. Początek meczu o godz. 14 polskiego czasu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze