MŚ 2018: Prijovic uderzył rywala w twarz

Aleksandar Prijovic, który został bohaterem reprezentacji Serbii w eliminacjach do MŚ 2018 pokazał się z negatywnej strony w pierwszym meczu swojej reprezentacji na turnieju głównym. Serbowie co prawda wygrali z Kostaryką 1:0, jednak były napastnik Legii po wejściu na boisko w końcówce "popisał" się niesportowym zachowaniem.

Serbowie w swoim pierwszym meczu na MŚ 2018 stoczyli zacięty bój z Kostaryką w ramach grupy E. Zespół z Bałkanów wygrał minimalnie po kapitalnym strzale Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego w 56. minucie.

W końcówce nerwy puszczały zawodnikom obu zespołów, udzieliły się także imiennikowi strzelca jedynej bramki tego popołudnia. Prijovic, który pojawił się na boisku dopiero w 90. minucie zwrócił na siebie uwagę niesportowym zachowaniem. Były napastnik Legii podczas zamachu uderzył w twarz Johnna Acostę.

Sędziowie obsługujący system VAR zauważyli zajście i zwrócili uwagę prowadzącemu spotkanie Malangowi Diedhou. Po analizie czarnoskóry arbiter przyznał Prijovicowi tylko żółtą kartkę.