Nice 1 liga żużlowa: Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Czas na 9. kolejkę w rozgrywkach Nice 1 ligi żużlowej. W niedzielne popołudnie bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Dyneburgu, w którym miejscowy Lokomotiv podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Oba zespoły walczą o awans do fazy play-off, a zdecydowanie bliżej tego celu są Łotysze. Dla gości z Trójmiasta to jedna z ostatnich szans, aby jeszcze spróbować zaatakować czołowe lokaty. Transmisja meczu w Polsacie Sport od godz. 14:30.

Sytuacja Wybrzeża w tabeli nie wygląda zbyt dobrze w kontekście walki o pierwszą czwórkę. Podopieczni Mirosława Berlińskiego są na piątej lokacie i do czwartego Lokomotivu tracą dwa punkty. Problem polega na tym, że ekipa z Dyneburga ma dwa mecze zaległe do odjechania, a ponadto oba zespoły czeka niedzielna konfrontacja na łotewskim torze, co czyni żużlowców Nikołaja Kokina faworytami do zwycięstwa. Tym bardziej, że w pierwszym starciu obu drużyn Lokomotiv wygrał na północy Polski 46:44, a więc ma olbrzymie szanse zgarnąć również punkt bonusowy. Po tamtej rywalizacji do dymisji podał się trener Lech Kędziora.


Potencjał kadrowy Wybrzeża z pewnością pozwala im myśleć mimo wszystko o korzystnym rezultacie na Łotwie. Sami zainteresowani powinni zdawać sobie sprawę z rangi tego meczu. Stawką jest bowiem przedłużenie sobie szans na awans do fazy play-off. Jako lidera przyjezdnych należy upatrywać Andersa Thomsena. Jego rodacy, czyli Mikkel Bech i Patrick Hougaard również muszą pojechać na dobrym poziomie, chcąc powalczyć o korzystny rezultat. Zestawienie uzupełniają Michał Szczepaniak, Oskar Fajfer oraz juniorzy.


Gospodarze wiedzą, że ewentualne zwycięstwo bardzo mocno przybliży ich do półfinałów Nice 1 ligi, toteż będą chcieli za wszelką cenę odnieść chociażby minimalny triumf. Na własnym torze każdy z awizowanych przez Kokina zawodników spisuje się bez zarzutów. Dotyczy to krajowych żużlowców jak i obcokrajowców w postaci Timo Lahtiego i  Petera Ljunga.


W poprzedniej kolejce Lokomotiv pauzował, ponieważ ich mecz w Łodzi został przełożony na inny termin. W tym samym czasie Wybrzeże minimalnie pokonało u siebie Car Gwarant Start Gniezno 46:44. Przed gdańszczanami jeszcze trudniejsze zadanie w najbliższej konfrontacji, ale mając nóż na gardle muszą postarać się o korzystny wynik, aby zniwelować straty do czołówki, ale także powiększyć przewagę nad dolnymi rejonami tabeli.


Lokomotiv Daugavpils:
9. Ķasts Puodżuks
10. Wadim Tarasienko
11. Timo Lahti
12. Jevgeņijs Kostigovs
13. Peter Ljung
14. Artjoms Trofimovs


Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Mikkel Bech
2. Michał Szczepaniak
3. Patrick Hougaard
4. Anders Thomsen
5. Oskar Fajfer
6. Dominik Kossakowski


Transmisja meczu Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk od godz. 14:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze