MŚ 2018: Ruszy strefa kibica w Gliwicach

Piłka nożna
MŚ 2018: Ruszy strefa kibica w Gliwicach
fot. PAP

8 tysięcy ludzi będzie mogło oglądać na telebimie w nowej Arenie Gliwice mecze polskich piłkarzy podczas trwających w Rosji mistrzostw świata. We wtorek biało-czerwoni zagrają z Senegalem.

Oprócz miejsc siedzących na trybunach dla kibiców przygotowano możliwość śledzenia transmisji z lóż „premium” hali, która funkcjonuje od maja.

 

Mecze będą pokazywane na ekranie o powierzchni 140 m kwadratowych. Wokół hali odbywać się będzie piknik rodzinny.

 

Gliwicka Strefa Kibica będzie działała do ostatniego meczu Polaków na MŚ. Wstęp do niej jest płatny.

 

Arenę Gliwice tworzy zespół połączonych budynków - w tym hali głównej (z widownią na blisko 13,4 tys. miejsc siedzących, razem z wykorzystaniem płyty pojemność ma przekraczać 17 tys. widzów) i hali treningowej (maksymalnie 3,5 tys. osób). W kompleksie znajduje się też 5 sal konferencyjnych na łącznie 500 miejsc. Wokół jest ponad 800 miejsc parkingowych.

 

Gliwice sfinansowały wartą ok. 333 mln zł brutto umowę z głównym wykonawcą hali z kredytów, środków własnych, a także 15 mln zł dotacji resortu sportu. Łączny koszt przedsięwzięcia - razem z wyposażeniem - to ok. 400 mln zł.

 

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze