Będzie polski hit w wadze cruiser? "Chętnie przywitam Fonfarę"

Sporty walki

Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO) na stałe przeniósł się do wagi junior ciężkiej. W sobotę wystąpił jeszcze w umownym limicie do 87,5 kg, ale zwycięstwo z Ismaiłem Siłłachem (25-6, 19 KO) zagwarantowało mu awans do czołówki w rankingu statystycznego portalu boxrec.com. Nie wszyscy zgadzają się jednak z taką klasyfikacją...

Na prośbę obozu Ukraińca sobotnia walka na Warsaw Boxing Night odbyła się w umownym limicie i zakończyła się przed czasem. Fonfara miał spore problemy, ale ostatecznie wygrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie. Po raz kolejny przyjął jednak wiele ciosów, a przecież czołowi zawodnicy, a z takimi z pewnością chce się mierzyć, w tej kategorii potrafią uderzać bardzo mocno.

 

Fonfara po tym zwycięstwie pojawił się w rankingu wagi junior ciężkiej w statystycznym portalu boxrec.com. Na świecie znajduje się na 10. miejscu, a w Polsce ustępuje tylko Krzysztofowi Głowackiemu (30-1, 19 KO). Za jego plecami są m.in. Mateusz Masternak (41-4, 28 KO), Adam Balski (12-0, 8 KO) czy też Nikodem Jeżewski (14-0-1, 8 KO). I właśnie ten ostatni ma dla niego ciekawą propozycję.

 

- Bardzo szanuję A. Fonfarę jako sportowca, jednak chętnie sprawdzę miarodajność boxrec i przywitam go w junior ciężkiej z prawdziwym cruiserem - zaproponował.

 

Czy walka Jeżewski - Fonfara jest możliwa?

Skrót walki Fonfara - Siłłach w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze