"Cześć, Legio Warszawa, miło cię poznać. Jesteśmy Cork City, dwukrotnie mistrzowie Irlandii. Gramy na Turner's Cross. Właśnie ściągnęliśmy piłkarza z Premier League, a nasi zawodnicy strzelają gole z odległości większej niż 100 jardów (powyżej 90 metrów). Do zobaczenia za kilka tygodni!" - napisano na oficjalnym twitterowym koncie Cork City zaraz po wylosowaniu Legii w I rundzie el. do Ligi Mistrzów.

 

 

Irlandczycy nawiązują do ściągnięcia Damiena Delaneya, a więc bardzo doświadczonego, 36-letniego obrońcy urodzonego właśnie w Cork. Spędził on ostatnie sześć lat w Crystal Palace i rozegrał 193 mecze w Premier League. Teraz ma być kreowany na lidera mistrzów Irlandii.
 
Cork City jest mistrzem Irlandii (wcześniej tytuł wywalczył w 1993 i 2005 roku), gdzie rozgrywki prowadzone są systemem wiosna-jesień. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 56 punktów w 23 spotkaniach. Po puchar kraju sięgnął w 1998, 2007, 2016 i 2017 roku.
 
Pierwsze mecze I rundy el. LM odbędą się 10 i 11 lipca, a więc kilka dni przed zakończeniem mundialu. Rewanże rozegrane zostaną tydzień później. Zwycięzca tej pary zagra z lepszym z pary Spartak Trnava - Zrinjski Mostar.