MŚ 2018: Niemiecki kibic wybrał się na mundial… traktorem (WIDEO)

Piłka nożna
MŚ 2018: Niemiecki kibic wybrał się na mundial… traktorem (WIDEO)
fot. Youtube

Hubert Wirth opuścił swoją miejscowość, Pforzheim 15 maja i dotarł do Moskwy w tym tygodniu po tym jak przebył niesamowicie długą podróż liczącą 2300 kilometrów. 70-letni kibic rodem z Niemiec nie przekraczał przy tym prędkości 20km/h, a to dlatego, że na wycieczkę postanowił się wybrać... traktorem wyposażonym w beczkę piwa.

Reprezentacja Niemiec przegrała pierwszy mecz na mundialu z Meksykiem 0:1. W następnym spotkaniu nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się w Moskwie w kluczowym starciu ze Szwecją. Na trybunach zasiądzie wyjątkowy kibic o którym zrobiło się bardzo głośno ze względu na jego sposób podróży do Rosji.

 

70-letni Hubert obiecał sobie już cztery lata temu, w momencie kiedy jego drużyna narodowa zdobyła złoto na mundialu w Brazylii, że przy okazji kolejnych mistrzostw świata wybierze się do Rosji swoim traktorem. Zanim przeszedł na emeryturę, przez 30 lat pracował jako mechanik w firmie Mercedes-Benz. Dzięki tej profesji zapoznał się ze wszystkimi możliwymi nowinkami motoryzacyjnymi, które pozwoliły mu na zrealizowanie wielkiego marzenia. Zadbał o każdy szczegół.

 

15 maja Hubert wsiadł do traktora i postanowił wyruszyć z domu razem ze swoim wiernym psem i przebyć odległość 2300 kilometrów, osiągając średnią prędkość 20km/h. – Zdecydowałem się na taki środek transportu, ponieważ wszystko można robić powoli, bez pośpiechu. Masz czas na przemyślenia, masz czas na poznanie nowych ludzi, możesz zatrzymać się tu i tam. Zbieranie doświadczeń jest dla mnie bardzo ważne. Esencją podróży nie jest wyjście z samolotu, zamówienie taksówki z lotniska i potem przejazd do hotelu. Dla mnie istotne jest, że mogę poznawać nowych ludzi, przeżyć przygodę – wyjaśnił niemiecki kibic.

 

Aby nic mu nie brakowało, Wirth postanowił zabrać ze sobą beczkę piwa, która jest przymocowana do traktora. Podróż umiliło mu towarzystwo jego psa, który także cieszy się z możliwości odwiedzenia Rosji. Podróż na trasie Pforzheim – Moskwa nie jest największym wyzwaniem jakie spotkało 70-latka, bowiem w przeszłości odbył 8 tysięczną podróż po Europie, również na swoim niezawodnym traktorze. W tym czasie poznał multum nowych ludzi, którzy byli ciekawi seniora podróżującego na nietypowym sprzęcie.

 

On tractor with his dog: German fan takes own pace to World Cup

As soccer fans from around the world begin to congregate in Russia ahead of the World Cup, each person experiences a unique journey. For German fan Hubert Wirth, the journey on a vintage tractor from Germany to Russia can be counted among the most unique ones.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze