MŚ 2018: Polska - Senegal. Pierwsze zwycięstwo zespołu z Afryki

Piłka nożna
MŚ 2018: Polska - Senegal. Pierwsze zwycięstwo zespołu z Afryki
fot. PAP

Reprezentacja Polski zagrała fatalnie i przgrała z Senegalem 1:2 na otwarcie mistrzostw świata 2018. Biało-czerwoni stracili kuriozalne bramki, stać było ich tylko na gola kontaktowego. Zwycięstwo Senegalu było pierwszym triumfem zespołu z Afryki na tym turnieju.

Do tej pory na rosyjskich boiskach zaprezentowały się już Arabia Saudyjska (0:5 z Rosją), Maroko (0:1 z Iranem), Nigeria (0:2 z Chorwacją), Tunezja (1:2 z Anglią) i Egipt (0:1 z Urugwajem), ponosząc komplet porażek. Dopiero ostatni mecz pierwszej kolejki fazy grupowej przyniósł pierwszy triumf ekipy z Czarnego Lądu. 
 
Senegal wygrał z Polską 2:1 po samobójczym trafieniu Thiago Cionka, kuriozalnym błędzie polskiej defensywy prowadzącym do gola M'Baye Nianga. W końcówce bramkę kontaktową zdobył Grzegorz Krychowiak, jednak był to wyłącznie gol na otarcie łez.
 
Oba zespoły występują w grupie H, gdzie w pierwszej kolejce doszło do dwóch niespodzianek. Kandydatami do awansu były losowane z wyższych koszyków Kolumbia i Polska, tymczasem oba zespoły przegrały swoje mecze po 1:2. Na czele grupy z trzema punktami są Japonia i Senegal.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze