Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Premiera w Polsacie Sport

Sporty walki
Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Premiera w Polsacie Sport
fot. MB Promotions

Od kwietniowej gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Częstochowie minęło już trochę czasu, ale dla miłośników pięściarstwa na bardzo wysokim poziomie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie wydarzenia, które miały miejsce pod Jasną Górą. Dotyczy to zwłaszcza walki wieczoru i pojedynku Tomasza Adamka (53-5, 31 KO) z Joeyem Abellem (34-10, 32 KO). Premiera Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Polsacie Sport od godz. 16:00.

To był niesamowity wieczór, a w zasadzie niesamowita noc. W Częstochowie odbyło się wiele kapitalnych pojedynków – w sumie osiem, w których nie zabrakło emocji. Gala zebrała bardzo wysokie recenzje i została okrzyknięta najlepszą w tym roku. Doszło m.in. do rewanżu Łukasza Wierzbickiego (16-0, 6 KO) z Michałem Żeromińskim (13-4-1, 1 KO). Miejscowych kibiców bardzo interesowała walka Roberta Parzęczewskiego (20-1, 13 KO) z Timem Croninem (11-2-1, 2 KO) w wadze półciężkiej. Nie zabrakło także konfrontacji pań. W ringu zaprezentowały się Ewa Brodnicka (15-0, 2 KO) oraz Sarah Pucek (8-3-1, 1 KO), które powalczyły o pas mistrzyni WBO, a którego popularna "Cleo" była obrończynią.

 

Po trzech latach nieobecności do ringu wrócił Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), który zmierzył się z Marcosem Jesusem Cornejo (19-2, 18 KO). Dwunasty pojedynek w karierze stoczył Adam Balski (12-0, 8 KO). Jego rywalem w walce o międzynarodowe mistrzostwo Polski był Denis Grachev (16-7-1, 9 KO).

 

Najwięcej emocji wzbudziły dwie walki wieczoru. W kategorii junior ciężkiej Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) próbował zrewanżować się Youriemu Kalendze (23-5, 16 KO) i sięgnąć po Mistrzostwo Europy federacji WBO. Oczywiście jako ostatni przed częstochowską publicznością zaprezentował się Tomasz Adamek, który skrzyżował rękawice z Joey Abellem. Dla Górala był to kolejny pojedynek na wagę przedłużenia jego kariery. Obaj pięściarze stoczyli fenomenalny bój, który rozgrzał wszystkich obserwatorów do czerwoności.

 

Premiera Polsat Boxing Night: Noc Zemsty od godz. 16:00 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie