Polska - Senegal: Nawałka podał skład!

Piłka nożna
Polska - Senegal: Nawałka podał skład!
fot. Cyfrasport

Selekcjoner Adam Nawałka odkrył karty na mecz MŚ 2018 Polska - Senegal. W składzie znaleźli się między innymi Thiago Cionek i Arkadiusz Milik.

W bramce, podobnie jak w pierwszym meczu Euro 2016, postawił na Wojciecha Szczęsnego. W bloku obronnym znaleźli się Łukasz Piszczek, Thiago Cionek, Michał Pazdan i Maciej Rybus. Wcześniej spekulowano, że w związku z problemami zdrowotnymi Kamila Glika od pierwszej minuty może wystąpić Jan Bednarek.

 

Nawałka zrezygnował z gry dwoma defensywnymi pomocnikami. Co za tym idzie, w drugiej linii zagrają Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i Kamil Grosicki. W ataku zobaczymy Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika.

 

Błaszczykowski w narodowych barwach wystąpi po raz setny. Tym samym zrówna się z zajmującym drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów Grzegorzem Lato. Liderem pozostaje Michał Żewłakow, mający na koncie 102 występy.

 

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Thiago Cionek, Michał Pazdan, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

 

 

Początek meczu Polska - Senegal o godzinie 17:00.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie