MŚ 2018: „Zawiódł Nawałka, ale piłkarze nie pomogli”

Piłka nożna

Przyznam, że byłem trochę zaskoczony wypowiedzią trenera, który powiedział, że chciał zdominować Senegal. Miałem okazję komentować ostatni sparing z Chorwacją i tam było widać, że ten Senegal ma problem z atakiem pozycyjnym – powiedział Tomasz Łapiński w magazynie Studio Futbol.

Reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2. Jeszcze bardziej niż wynik może martwić forma poszczególnych naszych zawodników. Zdaniem Dariusza Dziekanowskiego selekcjoner Biało-Czerwonych, Adam Nawałka pomylił się z zestawieniem pierwszej jedenastki. - Powody do niepokoju są, bo postawa naszych zawodników była słaba. Nie trafiliśmy ze składem. Miejmy nadzieję, że to był jakiś dzień kryzysu po przygotowaniach. Wszystko wskazywało na to, że jesteśmy dobrze przygotowani, że mamy skład, a jedyny problem w postaci nieobecności Kamila Glika. Myślę, że trener Nawałka nie odrobił lekcji i po prostu zespół nie był dobrze przygotowany. Myślałem, że od samego początku zagra Bednarek, który prezentował się znakomicie podczas tych przygotowań. Sądziłem, że Góralski będzie tą „ósemką” i będzie uzupełniał Krychowiaka w tych działaniach defensywnych. Tego nie było – rzekł były reprezentant Polski w programie Studio Futbol.

 

Z kolei Łapiński miał zarzuty do Nawałki o taktykę. - Przyznam, że byłem trochę zaskoczony wypowiedzią trenera, który powiedział, że chciał zdominować Senegal. Miałem okazję komentować ostatni sparing z Chorwacją i tam było widać, że ten Senegal ma problem z atakiem pozycyjnym. Taktyka, która zmusiłaby Senegal do takiej gry wydaje się, że dawałaby więcej szans na sukces. Wiedzieliśmy jakie możliwości fizyczne mają Senegalczycy i umożliwianie im kontr było proszeniem się o niebezpieczeństwo i kłopoty – zaznaczył były piłkarz m.in. Widzewa Łódź.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze