MŚ 2018: Putin pogratulował prezydentowi Senegalu wygranej z Polską

Piłka nożna
MŚ 2018: Putin pogratulował prezydentowi Senegalu wygranej z Polską
fot. PAP

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjmując w środę prezydenta Senegalu Macky Salla złożył mu gratulacje z okazji zwycięstwa reprezentacji jego kraju w meczu z Polską na piłkarskich mistrzostwach świata. Sall ocenił organizację mundialu w Rosji jako "wspaniałą".

ak przekazała agencja TASS, od gratulacji z okazji wygranego meczu gospodarz Kremla rozpoczął spotkanie z prezydentem Senegalu. "Reprezentacja Polski, nad którą udało się senegalskim sportowcom zdobyć przewagę, to drużyna silna, która składa się z utalentowanych graczy" - powiedział Putin.

 

Sall podkreślił na spotkaniu, że jest pierwszym prezydentem Senegalu, który składa wizytę na Kremlu.

 

Putin spotkał się w środę również z prezydentem Portugalii Marcelo de Sousą. Na początku rozmów rosyjski prezydent wspomniał m.in., że jest bardzo zadowolony z przebiegu mistrzostw świata i wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom rozgrywek.

 

Senegal i Polska spotkały się we wtorek w Moskwie w pierwszym dla obu reprezentacji meczu grupowego etapu mundialu; Senegal wygrał 2:1. Kolejne mecze obie drużyny rozgrają w niedzielę - Polska zmierzy się w Kazaniu z Kolumbią, a Senegal w Jekaterynburgu z Japonią.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze