Po zdobyciu kolejnego, piątego z rzędu mistrzostwa kraju Chemik Police zdecydował się na gruntowne zmiany w składzie. Z klubu odeszły trzy środkowe Stefana Veljković, która przeniosła się do ligi włoskiej, kończąca karierę Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Straszimira Simeonowa, której kontrakt dobiegł końca. Nieznany jest jeszcze los Agnieszki Bednarek-Kaszy.  Jasne stało się więc, że dominator Ligi Siatkówki Kobiet będzie musiał rozejrzeć się za nowymi zawodniczkami.

Jako pierwsza do składu dołączyła Amerykanka Chiaka Ogbogu, która poprzedni sezon spędziła we włoskiej ekstraklasie, a konkretnie w Il Bisonte Firenze. Pozycję drugiej środkowej zajęła Iga Chojnacka. 24-latka jest wychowanką Legonovii Legionowo i absolwentką SMS PZPS Sosnowiec. W swoim siatkarskim CV ma również występy w seniorskiej drużynie Legionovii, włoskim Savino Del Bene Scandicci oraz Impelu Wrocław. Wielokrotnie reprezentowała Polskę w rozgrywkach młodzieżowych. W 2012 roku zaliczyła także debiut w kadrze seniorskiej.

Do zespołu Chemika dołączyły trzy reprezentantki Polski. Za przyjęcie będą odpowiadać Martyna Grajber i Natalia Mędrzyk, a o pozycję pierwszej rozgrywającej ze Sladjaną Mirković powalczy Marlena Pleśnierowicz. Swoich sił w seniorskiej siatkówce spróbuje także młoda atakująca SMS Police Magdalena Stysiak.

Poniżej niezwykle ciekawa prezentacja nowej środkowej Chemika Police.