Kazijski zagra w PlusLidze? "Poważnie myślę o grze w Polsce"

Siatkówka
Kazijski zagra w PlusLidze? "Poważnie myślę o grze w Polsce"
fot. PAP

Od dłuższego czasu mówi się o możliwym przejściu Mateja Kazijskiego do polskiej ligi. Klubem, w barwach którego miałby zagrać jest Stocznia Szczecin, a ten poważnie zbroi się przed nowym sezonem. Bułgarski gwiazdor postanowił skomentować plotki dotyczące swojego transferu.

Sytuacja klubowa Kazijskiego na obecną chwilę jest niewyjaśniona. Wiadomo, że Bułgar negocjuje swój kontrakt z japońską drużyną, ale niewykluczone, że zmieni pracodawcę na klub z PlusLigi. Od pewnego czasu spekulowano, że będzie to Stocznia Szczecin, która jest w trakcie kompletowania składu na nowy sezon. W końcu doświadczony przyjmujący postanowił rozwiać wątpliwości.

- Jestem w trakcie negocjacji kontraktu w Japonii. Interesuje się mną również polski klub, ale nie ma w tej sprawie żadnych konkretów. Polska to dla mnie bardzo ciekawy kierunek. Po raz pierwszy w mojej karierze polski klub chce podpisać ze mną umowę, co bardzo mnie cieszy, zwłaszcza że to świetne miejsce do grania w siatkówkę. Kibice są żywiołowi, a poziom sportowy jest wysoki. To byłoby prawdziwe wyzwanie, dlatego poważnie zastanawiam się nad grą w Polsce - powiedział Bułgar.

 

Kazijski jest niezwykle utytułowanym siatkarzem. Ma na swoim koncie zarówno sukcesy reprezentacyjne, jak i klubowe. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata w 2006 roku, mistrzostw Europy w 2009 roku i zdobywcą Pucharu Świata w 2007 roku. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwa Rosji, Włoch i Turcji. Trzykrotnie triumfował również w Lidze Mistrzów.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze