Liga Narodów: Polska - Argentyna. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Reprezentacja Polski jest na ostatniej prostej do wywalczenia awansu do Final Six siatkarskiej Ligi Narodów. Ostatnie starcia Biało-Czerwoni rozegrają w Melbourne, a ich pierwszym rywalem będzie reprezentacja Argentyny. Transmisja meczu Polska - Argentyna w piątek od 10:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Siatkarska Liga Narodów, która zastąpiła dotychczasową Ligę Światową rozpoczęła się dla Polaków znakomicie. Dwa turnieje w Polsce przyniosły im aż pięć zwycięstw za trzy punkty i jedną porażkę z reprezentacją Niemiec w ostatnim meczu. Przegrana nie wpłynęła jednak na nastroje w drużynie i w Osace podopieczni Vitala Heynena wygrali trzy kolejne spotkania, co znacznie przybliżyło ich do miejsca w najlepszej szóstce.

Zimny prysznic zafundowali Polakom kolejno Irańczycy, Amerykanie i Serbowie nie pozwalając na zdobycie nawet jednego seta w turnieju w Chicago, a to spowodowało spadek z pozycji lidera na piątą lokatę w tabeli rozgrywek. Aby utrzymać miejsce w czołowej szóstce polscy siatkarze w Melbourne muszą poprawić swoje statystyki dopisując do swojego konta kolejne zwycięstwa. Awans do turnieju finałowego Biało-Czerwoni mogą zapewnić sobie już w sobotę po meczu z "Canarinhos".


Na pierwszy ogień będą musieli rozprawić się z reprezentacją Argentyny, która na obecną chwilę zajmuje czternastą, czyli najniższą wśród uczestników australijskiego turnieju pozycję. Siatkarze Julio Velasco mają na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa z Włochami i Koreą Południową oraz aż osiem porażek. Ostatni turniej był dla nich równie nieudany, jak dla Polaków. Trzykrotnie musieli uznać wyższość rywali, jednak z każdym meczem radzili sobie nieco lepiej. Najpierw przegrali z Rosją 0:3, potem z Niemcami 1:3, a w kończącym weekend zmagań starciu z Japonią 2:3. Mecz z Argentyną będzie więc teoretycznie najłatwiejszym starciem, jakie Polacy mają przed sobą.

Jak przed każdym turniejem trener Heynen dokonał roszad w składzie. W miejsce Damiana Schulza, Fabiana Drzyzgi, Michała Żurka oraz Kacpra Piechockiego powołani zostali Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Marcin Janusz i Paweł Zatorski.

Kadra polskich siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Melbourne:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz
Libero: Paweł Zatorski

 

Czy zmiany poprawią grę reprezentacji Polski i pozwolą zapewnić zwycięstwo nad Argentyną?

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22–24 czerwca):

 

2018-06-22: Polska – Argentyna (piątek, godzina 10.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-22: Australia – Brazylia (piątek, godzina 13.00; transmisja – Polsat Sport)

 

2018-06-23: Australia – Argentyna (sobota, godzina 9.25; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-23: Brazylia – Polska (sobota, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

 

2018-06-24: Brazylia – Argentyna (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-24: Australia – Polska (niedziela, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).


Transmisja meczu Polska - Argentyna od godz. 10.30 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Od godz. 10 zapraszamy na przedmeczowe studio w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze