Zarówno Biało-Czerwoni jaki "Los Cafeteros" przegrali swoje pierwsze spotkania na mundialu w identycznym stosunku bramkowym (1:2). Podopieczni Adama Nawałki ulegli Senegalowi, a drużyna prowadzona przez Jose Pekermana musiała uznać wyższość Japonii.

 

Polacy dotychczas grali z dziewięcioma drużynami z Ameryki Południowej, ale bilans nie jest dla nas korzystny. Z 42 meczów wygraliśmy zaledwie trzynaście, osiem zremisowaliśmy i aż dwadzieścia jeden przegraliśmy.

 

Najczęściej graliśmy z Brazylią, bo aż dwanaście razy, lecz tylko jeden mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Dwukrotnie remisowaliśmy i aż dziewięciokrotnie przegrywaliśmy. Jedenaście razy nasza drużyna narodowa grała przeciwko Argentynie. I bilans z "Albiceleste" jest nieco lepszy niż z "Canarinhos". Trzy razy zwyciężaliśmy i ponieśliśmy sześć porażek. Dwa starcia nie wyłoniły wygranych.

 

Z kolei z Kolumbią, z którą zagramy w niedzielę, do tej pory spotykaliśmy się pięć razy. Były to mecze bezkompromisowe, bowiem dwa razy wygrali Biało-Czerwoni, a trzy razy z boiska schodziliśmy pokonani. Bilans bramkowy wynosi 5:4 na naszą korzyść.