MŚ 2018: Gwiazdy futbolu w Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu

Piłka nożna
MŚ 2018: Gwiazdy futbolu w Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu
fot. PAP

Podobizny 40 byłych i aktualnych gwiazd światowego futbolu, stylizowane na XIX-wieczne portrety rosyjskich generałów i angielskich oficerów marynarki wojennej, są prezentowane z okazji mundialu w Rosji na wystawie w Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu.

Swoje portrety mają tam m.in. Anglik George Best, Argentyńczycy Diego Maradona i Lionel Messi, Francuz Zinedine Zidane, Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Szwed Zlatan Ibrahimovic czy Włoch Francesco Totti. Pomysłodawcą ekspozycji i jej twórcą jest włoski artysta Fabrizio Birimbelli.

 

Obrazy zostały wykonane ręcznie w technice komputerowej, ale stylem nawiązują do dzieł malarskich z XIX wieku.

 

"Dodałem wielkim piłkarzom także medale i odznaczenia, które nie są na pewno właściwe patrząc z historycznego punktu widzenia, ale jestem fanem piłki nożnej i w ten sposób chciałem wyrazić podziw dla tych wybitnych piłkarzy" - przyznał włoski twórca.

 

Gdy trzy lata temu rozpoczynał portretowanie zawodników, nie traktował na poważnie pracy przy tym projekcie. Jako pierwszy powstał wizerunek Tottiego, ponieważ artysta jest fanem AS Roma.

 

"Nie mogłem nawet marzyć o tym, że moje obrazy będą wystawione tutaj, w Akademii Sztuk Pięknych w mieście muzeów i kultury, podczas mistrzostw świata" - dodał Birimbelli.

 

Wystawa w Sankt Petersburgu potrwa do 5 lipca. Mundial zakończy się 10 dni później.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze